Uruguay
0
0
Coreea de Sud

Uruguay - Coreea de Sud 0-0. A patra remiza alba la Cupa Mondiala | Meci cu un singur sut pe poarta

Primul meci din Grupa H s-a disputat pe Education City Stadium din Al Rayyan intre Uruguay si Coreea de Sud. Partida a fost live text in aceasta pagina, joi, incepand cu ora 15:00.

Intr-o prima repriza fara sut pe poarta pentru cele doua formatii, cea mai mare ocazie a fost ratata de Coreea de Sud prin Ui-Jo Hwang. Gasit in fata portii, acesta a trimis mult peste poarta aparata de Muslera.

Pe finalul partidei ambele echipe au incercat sa dea lovitura intr-un joc pe contre. Darwin Nunez a trimis putin alaturi, in minutul 81, pentru ca bara sa se opuna la executia lui Federico Valverde noua minute mai tarziu.

Ultima sansa a apartinut sud-coreenilor la reluarea capitanului Son Heung-min putin pe langa poarta din minutele aditionale.

Un meci in care Coreea de Sud a avut nu mai putin de cinci jucatori cu numele Kim in primul 11.

Diego Godin a devenit cel mai varstnic jucator uruguayan prezent la Cupa Mondiala, acesta corectand cu doua zile recordul lui Obdulio Jacinto Varela in 1954 (36 ani si 279 zile).

Pentru a cincea oara in istoria participarilor la Cupa Mondiala Uruguay incepe cu o remiza. De fiecare data a iesit din grupa si a ajuns in fazele superioare: semifinale in 1966, optimi in 1986 si 1990 si semifinale in 2010.

16:56

Final de partida.Al patrulea 0-0 la aceasta Cupa Mondiala.

90'

Replica si Coreea de Sud prin capitanul Son Heung-min. Mingea trece putin pe langa poarta.

90'

BARA! Uruguay aproape de gol la sutul lui Federico Valverde.

81'

Actiune frumoasa a Uruguayului cu Nunez la finalizare. Sut din afara careului trimis pe langa poarta.

77'

Cho Gue-sung suteaza putin pe langa poarta uruguayana.

75'

Heung-min Son paseaza in fata portii. Respinge de acolo Mathías Olivera.

70'

Muslera iese din propriul careu si respinge cu capul. A strans bine acolo Godin.

69'

Minge pentru Cavani in careu. Preia cu spatele la poarta si trage in blocajul unui adversar.

65'
64'

Cavani intra in locul lui Suarez. Schimbare post pe post.

57'

Caceres incaseaza cartonasul galben pentru un fault asupra lui Heung-min Son.

54'

Nunez controlat puternic la glezne de Woo-Young Jung.

53'

Un jucator sud-coreean cade in careu si se solicita penalty. Centralul francez Clement Turpin lasa jocul sa continue dupa caderea lui Jin-su Kim.

50'

Interventie decisiva a lui Jimenez asupra lui Heung-min Son in suprafata de pedeapsa.

46'

Start de repriza secunda.

15:47

Uruguay si Coreea de Sud intra cu 0-0 la cabine. Cea mai mare ocazie a fost ratata de echipa asiatica.

43'

Niciun sut pe poarta pana in acest minut.

33'

Sansa mare de gol ratata de Coreea de Sud. Ui-Jo Hwang a primit in fata portii si a reluat mult peste.

25'
22'

Uruguay aproape de gol prin Luis Suarez. Acesta a dat pe langa minge in sase metri.

15'

La 36 de ani si 281 de zile Diego Godin este cel mai varstnic jucator uruguayan la Cupa Mondiala. Acesta a corectat cu doua zile recordul stabilit de Obdulio Jacinto Varela in 1954 (36 ani si 279 zile).

13'

Lovitura de cap a lui Vecino e blocata de portarul sud-coreean.

8'

Deja doua cornere pentru Coreea de Sud in acest debut de partida extrem de echilibrat.