1
Elvetia
Akanji 59'

Asa am trait Portugalia - Elvetia

Ultimul meci din faza optimilor de finala la Cupa Mondiala a adus fata in fata echipele Portugaliei si Elvetiei.

22:54

Final de partida. Portugalia zdrobeste Elvetia pentru calificarea in sferturi.

90'

Gol Leao!

Portugalia pune cireasa pe tort prin Leao. Executie spectaculoasa din marginea careului la coltul lung.

85'

Marcheaza si Ronaldo, dar steagul e sus la margine pentru un offside mare.

76'

Lovitura libera pentru lusitani. Ronaldo suteaza in zid.

73'

Cristiano Ronaldo intra in locul lui Ramos si primeste banderola de la Pepe. E primit cu ovatii din tribune.

67'

Gol Ramos!

Goncalo Ramos scapa singur cu portarul si marcheaza golul de 5-1. Hattrick pentru jucatorul de la Benfica.

59'

Gol Akanji!

Elvetia reduce din diferenta dupa un corner. Akanji a trimis in poarta de langa bara a doua.

55'

Gol Guerreiro!

Elvetia e KO! Guerreiro patrunde pe contraatac si marcheaza pentru 4-0. Totul a pornit de la o pasa cu calcaiul oferita de Otavio la centrul terenului.

51'

Gol Ramos!

Goncalo Ramos pune piciorul in sase metri si trimite in poarta pentru 3-0 din pasa lui Dalot.

46'

S-a reluat partida.

21:50

Portugalia intra cu 2-0 la vestiare. La 45 de minute de calificarea in sferturi.

42'

Ramos scapa singur cu Sommer. Portarul elvetian respinge in extremis cu o mana.

33'

Gol Pepe!

Portugalia isi dubleaza avantajul prin Pepe dupa o faza fixa de la coltul terenului.

32'

Schar respinge cu capul din fata lui Ramos. O faza iminenta de gol.

30'

Shaqiri trimite periculos pe poarta din lovitura libera. Portarul lusitan respinge in corner.

22'

Ramos apare din nou la finalizare dupa o respingere gresita a lui Schar. Portarul Sommer este din nou la post.

21'

Sommer retine sutul lui Otavio de la marginea careului.

17'

Gol Ramos!

Portugalia deschide scorul prin Goncalo Ramos. Sut naprasnic din interiorul careului cu stangul la vinclu.

8'

Inceput echilibrat de partida. Prudenta e cuvantul de ordine in cele doua echipe.