1
SUA
Wright 76'

Asa am trait Olanda - SUA. S-a marcat devreme in prima optime la Cupa Mondiala

Faza optimilor de finala a debutat la Cupa Mondiala cu meciul Olanda - SUA (sambata, de la ora 17:00). Partida a fost LIVE TEXT in aceasta pagina.

18:53

Final de partida. Olanda se califica in sferturile de finala.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute, dar e putin probabil ca americanii vor putea evita infrangerea.

82'

Gol Dumfries!

Olanda reface diferenta de doua goluri. Dumfries inscrie cu un sut din interiorul careului la centrarea lui Blind de pe flancul stang.

76'

Gol Wright!

SUA reduce din diferenta printr-o deviere a lui Wright la centrarea in forta trimisa de Pulisic.

75'

Mare ocazie pentru americani ratata de Wright dupa o pasa gresita trimisa inapoi de olandezi. Ake a respins de pe linia portii, Noppert fiind depasit.

73'

Reyna suteaza mult peste poarta.

71'

Dubla interventie a portarului american. Mai intai a scos sutul lui Koopmeiners, dupa care tot el s-a ridicat si a respins din fata lui Depay.

63'

Weah trage in blocajul unui adversar.

62'

O noua faza fixa irosita de americani. Olanda iese pe contraatac si e gata sa inchida meciul.

61'

Gakpo trage in blocaj, mingea revine la Depay si portarul american pune o mana salvatoare.

60'

Teun Koopmeiners vede primul galben al meciului.

59'

Lovitura libera pentru americani ramasa fara rezultat.

47'

Doua modificari la olandezi. Au intrat Bergwijn si Koopmeiners.

46'

17:47

Olanda intra cu 2-0 la pauza. Depay si Blind au marcat de fiecare data din pasele lui Dumfries.

45'

Gol Blind!

Olanda marcheaza din nou dupa un moment de dominare a americanilor. Blind apare in marginea careului si reia decisiv pentru 2-0.

45'

Un singur minut de prelungire!

44'

Dest patrunde in careu si trimite intr-un adversar. Din nou momente bune din partea americanilor.

43'

Faza prelungita de atac a americanilor si Weah il pune la incercare pe Noppert cu un sut in forta. A doua mare ocazie pentru americani.

40'

Timber il faulteaza pe Pulisic la centrul terenului. Americanii au posesia si incearca sa construiasca spre poarta olandeza.

38'

Dupa un inceput promitator de partida americanii n-au mai jucat nimic.

13'

Americanii aduc mingea in careul olandez prin Pulisic. O centrare fara adresa.

10'

Gol Depay!

Olanda deschide scorul la prima ocazie. Depay apare la finalizare si trimite in poarta cu un sut din interiorul careului.

8'

Inceput de meci dominat de americani.

7'

Corner al americanilor ramas fara rezultat. Mingea centrata de Pulisic a iesit in OUT de poarta.

3'

Ocazie uriasa ratata de americani prin Pulisic. Ramas singur in careu decarul american a tras in portarul olandez.