1
0
Portugalia

Asa am trait Maroc - Portugalia

Sferturile de finala la Cupa Mondiala au conitnuat, sambata, cu duelul Maroc - Portugalia (17:00). Este doar a treia intalnire din istorie, pana acum victoriile fiind impartite. Maroc s-a impus in 1986, Portugalia a castigat in urma cu patru ani, ambele dispute avand loc la Cupa Mondiala.

18:56

Fluier final. Maroc invinge Portugalia si se califica in semifinalele Cupei Mondiala. E prima echipa africana ajunsa in semifinale vreodata.

90'

Centrare in fata portii si Pepe reia cu capul pe langa poarta.

90'

Marocanii rateaza incredibil pe contraatac. Aboukhlal nu l-a putut invinge pe Costa iesit in intampinare.

90'

Cartonas rosu !

Cheddira primeste doua galbene intr-un minut si este eliminat.

90'

Meciul a fost prelungit cu 8 minute.

90'

Cristiano Ronaldo aproape de gol dupa o pasa in adancime. A cautat coltul scurt, dar acolo se afla Bounou.

83'

Joao Felix obtine lovitura libera la 35 de metri de poarta in duel cu Cheddira.

82'

Asta da ocazie Portugalia! Bounou respinge cu o mana sutul lui Joao Felix.

75'

Maroc aproape sa inchida meciul pe contraatac. Cheddira a irosit o mare sansa.

74'

Trei cornere la rand pentru lusitani. Nu iese nimic nici de aceasta data.

70'

Leao obtine lovitura libera in marginea careului advers la prima actiune.

68'

Bruno Fernandes arunca mingea in careul marocan. Mingea il depaseste pe Ronaldo cu toata detenta lui impresionanta.

63'

Bruno Fernandes trimite incredibil peste poarta din 16 metri. Ocazie mare pentru lusitani.

58'

Centrare pentru reluarea lui Ramos cu capul. Nu prinde poarta.

55'

Contraatac al marocanilor finalizat de Ounahi cu o executie dezamagitoare pentru fanii nord-africanilor.

55'

Dalot centreaza direct in bratele lui Bounou.

52'

Ronaldo ia o faza pe cont propriu in stanga si centreaza in careu. Iese Bounou si retine.

51'

Cristiano Ronaldo aruncat in lupta de Fernando Santos. A 196-a partida la nivel international pentru cvintuplul castigator al Balonului de Aur.

49'

Ocazie uriasa ratata de marocani. Costa respinge in fata si mingea iese afara din El Yamiq.

48'

Hakimi obtine lovitura libera in duel cu Pepe la marginea caruelui portughez. Ronaldo e scos la incalzire alaturi de alti trei coechipieri.

46'

17:48

Maroc intra cu avantaj la pauza, 1-0.

45'

Contraatac al marocanilor in superioritate numerica. Attiyat Allah suteaza pe langa poarta din interiorul careului.

45'

Portugalia aproape de gol prin Bruno Fernandes. Bara transversala i-a salvat pe marocani.

44'

43'

Gol En-Nesyri!

Maroc deschide scorul prin En-Nesyri. Centrare din stanga, portarul iese gresit din poarta si En-Nesyri inscrie cu capul.

38'

Executie pretentioasa din partea lui Joao Felix. Mingea se duce peste poarta.

35'

Amallah suteaza mult peste poarta dupa o centrare care l-a gasit liber in careu.

31'

Portugalia amenintatoare prin Joao Felix. Sutul acestuia e deviat in corner.

26'

En-Nesyri scapa din marcaj la centrarea lui Zyiech si reia cu capul pe langa poarta.

22'

Ciocnire intre Bruno Fernandes si Bounou. Marocanii sar ca arsi in apararea portarului lor.

21'

Inca un corner pentru marocani. Zyiech centreaza la prima bara si va fi din nou repunere din coltul terenului.

18'

Zyiech patrunde in centru si cauta poarta cu stangul. Mingea se duce mult afara.

11'

Portugalia are 73% posesie in primele zece minute.

9'

Joao Felix primeste in marginea careului marocan. Apare Zyiech la dublaj si respinge in afara terenului.

7'

Constructia portugheza acompaniata de un cor de fluieraturi. Fanii marocani domina si la acest meci.

6'

Corner pentru marocani si En-Nesyri reia cu capul peste transversala. Prima ocazie a meciului.