1
Maroc
Dari 9'

Asa am trait Maroc - Croatia

Am transmis live text in aceasta pagina finala mica la Cupa Mondiala din Qatar, meci care aduce fata in fata Maroc si Croatia. Cele doua echipe s-au mai intalnit si in faza grupelor, cand au remizat fara goluri.

18:54

Final de partida. Croatia castiga finala mica si obtine medalia de bronz la Cupa Mondiala din Qatar.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

84'

Marocanii isi pierd cumpatul si Amallah se alege cu un cartonas galben.

77'

Pana la urma s-a dictat fault in atac!

75'

Faza controversata in careul croatilor. Aribtrul qatarez pare putin depasit de situatie la interventia lui Petkovic asupra lui Hakimi.

65'

Livaja si Majer schimbati la croati. Intra Petkovic si Pasalic.

64'

Boufal si Dari ies de la marocani. Intra Benoun si Zaroury.

59'

Kramaric nu mai poate continua si va fi schimbare la croati.

57'

Kramaric centreaza in careul marocan, dupa care ramane intins pe gazon acuzand o accidentare.

55'

Orsic trimite mult peste poarta din afara careului.

53'

Panica in careul marocanilor la centrarea lui Majer.

46'

S-a reluat partida.

17:48

Croatia intra cu 2-1 la pauza.

45'

Prima repriza este prelungita cu doua minute.

43'

Gol Orsic!

Croatia revine la conducere printr-o super executie din partea lui Orsic. Finalizare cu latul din interiorul careului la coltul lung. Mingea stearsa de Bounou loveste bara inainte de a intra in poarta.

29'

Actiune periculoasa a marocanilor. Hakimi centreaza in careu si mingea trece prin fata portii.

24'

Ocazie pentru Croatia la sutul lui Modric din afara careului. Portarul Bounou respinge in fata si tot el indeparteaza mingea cu mana din fata lui Livaja.

18'

Kramaric se demarca la finalizare si trage intr-un coechipier. Mingea ramane la croati si pana la urma Bounou retine balonul.

16'

Orsic cade in careul marocan si nu obtine decat cornerul dupa interventia lui Hakimi.

14'

Stanisic suteaza mult peste poarta dupa o faza elaborata de atac a croatilor.

9'

Gol Dari!

Maroc egaleaza rapid tot dupa o faza fixa. Majer trimite cu capul peste poarta si Dari reia din sase metri pentru 1-1.

8'

Gol Gvardiol!

Croatia deschide scorul dupa o faza fixa. Modric trimite in careu pentru Perisic, iar acesta prelungeste cu capul si Gvardiol marcheaza pentru 1-0.