1
Croatia
Perisic 56'

Asa am trait Japonia - Croatia

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Japonia - Croatia, partida programata in optimile de finala la Cupa Mondiala din Qatar. Pana acum s-au calificat in sferturi Franta, Anglia, Argentina si Olanda.

19:43

Croatia merge in sferturi unde o va intalni pe invingatoarea din meciul Brazilia - Coreea de Sud.

Penalty
P

GOL Croatia! Pasalic transforma pentru 3-1 si calificarea in sferturi.

P

RATARE Japonia! Yoshida e si el aparat de Livakovic.

P

RATARE Croatia! Livaja isi ia un elan scurt si trage in bara.

P

GOL Japonia! Asano sparge gheata de la punctul cu var.

P

GOL Croatia! Brozovic inscrie cu un sut pe centrul portii.

P

RATARE Japonia! Livakovic blocheaza sutul lui Mitoma.

P

GOL Croatia! Sut in forta trimis de Vlasic.

P

RATARE Japonia! Livakovic apara sutul lui Minamino.

Pauza 4
19:33

Ramane 1-1 dupa 120 de minute. Echipa calificata in sferturi se va decide la 11 metri.

Prelungiri 2
120'

Accelerare a croatilor si Majer trimite putin pe langa poarta.

116'

Galben incasat de Barisic. Nu se mai joaca nimic, cele doua echipe fiind impacate cu perspectiva loviturilor de departajare.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
19:14

Ramane 1-1 dupa prima repriza de prelungiri.

Prelungiri 1
104'

Ocazie pentru japonezi la sutul lui Mitoma. Respinge portarul Livakovic.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
18:52

1-1 dupa 90 de minute si avem primele prelungiri la Cupa Mondiala.

86'

Centrare in careul japonez si Pasalic trimite pe langa poarta.

78'

Doan ii sufla in extremis mingea lui Barisic. Acesta pregatea un sut in forta din interiorul careului.

77'

Balon pierdut de japonezi in propria jumatate. Perisic patrunde pe contraatac si este blocat in extremis de Tomiyasu.

72'

Ito respinge cu capul din fata lui Perisic. Lovitura de la colt pentru croati.

66'

Budimir reia cu capul putin pe langa poarta.

63'

Modric apare la finalizare cu un sut fabulos din afara careului. Parada lui Gonda mentine scorul egal pe tabela.

56'

Gol Perisic!

Croatia egaleaza prin Perisic.Senzationala lovitura de cap din 13-14 metri.

46'

17:51

1-0 pentru Japonia la pauza. Niponii sunt la 45 de minute distanta de prima prezenta in sferturi la Cupa Mondiala.

45'

Pentru Maeda este primul gol marcat in tricoul Japoniei intr-o partida oficiala.

44'

Gol Maeda!

Japonia deschide scorul prin Maeda. Finalizare din sase metri dupa un corner. Croatii au respins dezastruos.

40'

Ratare uriasa a japonezilor prin Kamada. Sut din sase metri peste poarta.

28'

Presiune pusa de croati la poarta japoneza. Pana la urma niponii reusesc sa depaseasca. Usoare momente de confuzie.

25'

Faza rapida a croatilor. Gvardiol trimite pentru Petkovic care intra in careu, dar ii lipseste luciditatea la finalizare.