2
0
Maroc

Asa am trait Franta - Maroc

Am transmis live text in aceasta pagina a doua semifinala de la Cupa Mondiala: Franta - Maroc (21:00). Argentina este prima echipa califica in finala mare.

22:55

90'

Uluitoare ocazie a marocanilor. Kounde a blocat aproape de linia portii.

90'

Meciul e prelungit cu 6 minute.

84'

Cedeaza spiritele la o faza fixa in careul Frantei. Intervine arbitrul si jocul e reluat.

80'

Gol Kolo Muani!

Kolo Muani marcheaza pentru Franta la prima atingere de balon. O formalitate din cativa metri dupa o faza creata de Mbappe.

74'

Thuram il gaseste in careu pe Fofana. Finalizarea acestuia e dezamagitoare pentru francezi.

71'

Griezmann trimite covrig in careu si Thuram reia cu capul pe langa poarta.

70'

Lovitura libera pentru francezi la una dintre putinele actiuni ofensive din aceasta repriza.

67'

Attiyat-Allah centreaza in fata portii. Intervine Lloris si retine din fata lui Aboukhlal.

65'

Thuram intra in locul lui Giroud la francezi.

63'

Varane respinge o minge care il cauta pe El-Nesyri.

62'

Boufal patrunde in careul francez si trimite in centru. Acolo se afla Griezmann transformat in fundas de ocazie.

58'

Mbappe ajunge din nou pe jos. Este fluierat de aproape intreg stadionul.

56'

Din nou deruta in careul francez. Le lipseste limpezimea la finalizare marocanilor.

55'

Maroc domina inceputul reprizei secunde. La oficiala, Emmanuel Macron pare ca nu intelege ce se intampla pe teren si in tribune, unde marocanii fac legea.

53'

Ocazie mare pentru marocani. Sut din interiorul careului incercat acolo de Attiyat-Allah.

52'

Amrabat intra dur asupra lui Mbappe. Decarul Frantei are nevoie de ingrijiri medicale.

51'

Konate blocheaza centrarea lui Hakimi.

46'

21:48

Franta are 1-0 in a doua semifinala la Cupa Mondiala. Cate o bara pentru fiecare echipa dupa deschiderea scorului.

45'

Lovitura libera pentru Maroc. Zyiech centreaza pe poarta, iese Lloris si boxeaza. Mingea ramane la marocani care obtin faultul in jumatatea adversa.

45'

Sunt 3 minute suplimentare pentru aceasta prima repriza.

45'

Lloris prinde cu emotii o minge centrata pe sase metri dintr-un corner. Tot mai insistenti marocanii in ofensiva.

44'

Sansa uriasa ratata de marocani prin El Yamiq. Foarfeca de la aproximativ 14 metri, mingea s-a dus in bara!

44'

Konate il blocheaza pe Hakimi la marginea careului si e corner pentru marocani.

40'

Varane apare la prima bara si reia pe langa poarta din centrarea lui Griezmann.

35'

Mbappe rateaza singur cu portarul, mingea ramane la francezi si Giroud trimite alaturi cu poarta goala in fata.

35'

Fofana trimite mult in peluza marocana dupa o lovitura de la coltul terenului.

32'

Konate ii ia fata lui En-Nesyri si blocheaza contraatacul Marocului.

30'

Actiune rapida marocanilor, dar s-a ridicat fanionul pentru un offside la Mazraoui.

26'

Boufal se alege cu un galben pentru un fault in atac asupra lui Hernandez.

21'

Golul marcat de Hernandez a fost cel mai rapid inscris intr-o semifinala de la reusita lui Vava (Brazilia), in 1958.

18'

Marocanii schimba capitanul. Saiss ii lasa locul lui Amallah.

17'

Giroud scapa singur cu portarul si trimite in bara!

10'

Mare ocazie ratata de marocani prin Ounahi. Portarul Lloris a respins cu o mana.