1
Brazilia
Neymar 105'

Asa am trait Croatia - Brazilia

Sferturile de finala la Cupa Mondiala din Qatar a debutat, vineri, cu meciul Croatia - Brazilia. Partida a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 17:00.

19:47

Croatia e prima semifinalista la Cupa Mondiala din Qatar. O echipa care a tras un singur sut pe poarta in 120 de minute. Pana in minutul 90 avea un mare zero.

Penalty
P

RATARE Brazilia! Marquinhos trimite in bara.

P

GOL Croatia! Marcheaza si Orsic. Din nou Alisson departe de a apara.

P

GOL Brazilia! Pedro il pacaleste pe Livakovic si inscrie in coltul opus.

P

GOL Croatia! Modric face 3-1 cu o executie sigura.

P

GOL Brazilia! Casemiro suteaza in forta. Livakovic intuise si acum coltul.

P

GOL Croatia! Majer trage si el tot pe centrul portii.

P

RATARE Brazilia! Livakovic apara sutul lui Rodrygo.

P

GOL Croatia! Vlasic trimite pe centrul portii.

Pauza 4
19:35

1-1 dupa 120 de minute. Meciul se va decide la 11 metri.

Prelungiri 2
120'

Livakovic blocheaza sutul lui Casemiro din sase metri. Sansa uriasa ratata de Brazilia.

120'

Croatii au prin curaj si Majer trage de la distanta pe langa poarta.

117'

Gol Petkovic!

Croatia egaleaza la primul sut pe poarta din meci. Petkovic a marcat cu un sut din din interiorul careului dupa un contraatac pornit de la centrul terenului.

113'

Brazilia a facut pasul spate si ii asteapta pe croati sa livreze primul sut pe poarta lui Allison.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
19:14

1-0 pentru Brazilia inaintea ultimelor 15 minute din meci.

Prelungiri 1

105'

Gol Neymar!

Brazilia deschide scorul in prelungirile primei reprize de prelungiri. Neymar primeste de la Paqueta, dribleaza portarul si inscrie sub bara.

103'

Ocazie mare pentru croati prin Brozovic. Sut peste poarta din 15 metri.

102'

Thiago Silva e imperial in propriul careu. Blocheaza o actiune periculoasa a croatilor.

100'

Incercare de foarfeca din partea lui Pedro.

91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
18:52

0-0 dupa 90 de minute. Meciul intra in prelungiri fara sut pe poarta din partea croatilor. Livakovic a tinut Croatia in meci cu trei interventii fabuloasa in repriza secunda.

90'

Antony intra in centru si trimite pe poarta. E a opta minge pe poarta croata.

90'

Neymar incearca o pasa pentru Pedro. Apare Lovren si respinge. Croatia e inghesuita in propriul careu.

82'

Richarlison reia cu capul peste poarta.

79'

Paqueta trimite pe spatiul portii, dar acolo e Livakovic.

78'

Niciun sut pe poarta in dreptul Croatiei pana acum. Brazilia are sase.

76'

Livakovic intervine inca o data decisiv. Sutul lui Neymar din actiune blocat in corner.

66'

Livakovic apara senzational in fata lui Paqueta scapat singur cu portarul.

66'

Casemiro trage in zidul croat si nici de aceasta data Brazilia nu obtine nimic.

65'

Neymar obtine lovitura lbera in duel cu Brozovic.

56'

Tite muta primul cu Antony in locul lui Raphinha.

55'

Neymar apare la finalizare cu un sut din interiorul careului. Respinge Livakovic cu piciorul!

53'

Contraatac al croatilor irosit de Perisic. Sut pe langa poarta.

50'

VAR-ul decide ca a fost offside in faza premergatoare hentului comis de Juranovic. Scapa croatii de penalty!

48'

Hent comis de Juranovic si jocul e oprit. Faza de penalty pentru Brazilia.

47'

Livakovic se opune golului la prima actiune a Braziliei in aceasta repriza.

46'

Michael Oliver fluiera startul reprizei secunde.

17:47

0-0 la pauza. Doar trei suturi pe poarta, toate trimise de brazilieni. Nicio ocazie mare pana acum intr-un meci foarte echilibrat.

42'

Livakovic retine sutul lui Neymar dintr-o lovitura libera.

40'

Pasalic il deposeaza usor pe Neymar, apare Vinicius din plan secund si obtine lovitura libera in marginea careului croat.

38'

Vinicius incearca o patrundere, dar e deposedat cu usurinta de Juranovic. In continuare meciul este extrem de echilibrat.

30'

Cartonas galben incasat de Brozovic.

25'

Lovitura libera pentru croati din marginea careului brazilian ramasa fara rezultat.