1
Coreea de Sud
Paik 76'

Asa am trait Brazilia - Coreea de Sud

Luni, de la ora 21:00, am transmis live text in aceasta pagina meciul Brazilia - Coreea de Sud, in optimile de finala la Cupa Mondiala.

22:55

Final de partida. Brazilia se califica in sferturile de finala unde va intalni Croatia.

81'

Neymar ii lasa locul lui Rodrygo. Tite schimba si portarul. Intra Weverton in locul lui Alisson.

76'

Gol Paik!

Lovitura libera pentru Coreea de Sud. Se trimite in careu, resping brazilianii si Paik inscrie cu un sut superb de la aproximativ 30 de metri.

54'

Ocazie ratata de Brazilia prin Raphinha. Sut din interiorul careului blocata in extremis de portar.

47'

Ocazie mare pentru Coreea de Sud ratata de Son singur cu portarul. Mingea a fost deviata de Allison in corner.

46'

A inceput repriza secunda.

21:50

Clement Turpin trimite echipele la cabine. 4-0 pentru Brazilia dupa primele 45 de minute.

36'

Gol Paqueta!

Brazilia se dezlantuie si Paqueta face 4-0 cu o reluare din interiorul careului.

34'

Casemiro trimite pe langa poarta din afara careului.

31'

Alisson blocheaza mingea trimisa de Hwang din apropiere.

29'

Gol Richarlison!

Brazilia face 3-0 dupa o faza de mare spectacol. Richarlison a punctat din pasa lui Neymar

16'

Sut senzational prins de Hwang de la distanta. Allison respinge in corner.

14'

Al saptelea gol marcat de Neymar in 12 meciuri la Cupa Mondiala in cariera.

13'

Gol Neymar!

Brazilia isi dubleaza avantajul prin Neymar. Acesta a transformat de la 11 metri.

11'

Penalty obtinut de Brazilia prin Richarlison.

8'

Gol Vinicius!

Brazilia deschide scorul prin Vinicius Jr. Sut din interiorul careului aproape de vinclu.