1
Australia
Goodwin 77'

Asa am trait Argentina - Australia

Sambata seara, de la 21:00, am transmis in aceasta pagina meciul Argentina - Australia, a doua optime de finala la Cupa Mondiala din Qatar.

22:56

Final de partida. Argentina se califica in sferturi, dar ce meci am avut aici.

90'

Emiliano Martinez apara la sutul lui Kuol. O mana providentiala pusa de portarul argentinian.

90'

Incredibila ocazie pentru Argentina. Asediu la poarta lui Ryan. Rezista australienii si mai incearca un atac.

90'

Messi ia acum faza pe cont propriu si da la poarta. Rateaza de putin tinta!

90'

A treia ratare a lui Lautaro Martinez singur cu portarul! Din nou Messi cu pasa decisiva.

90'

Sapte minute de prelungire pentru acest meci.

89'

Lautaro Martinez isi bate joc de o sansa uriasa de gol singur cu portarul. Messi l-a servit ideal in suprafata de pedeapsa dupa un contraatac.

88'

Lautaro Martinez suteaza pe langa poarta din interiorul careului dupa o actiune prelungita de atac a argentinienilor.

81'

Hrustic nu prinde poarta cu un sut din marginea careului.

80'

Ocazie uriasa ratata de australieni prin Behich. Interventie decisiva a lui Lisandro. Corner pentru "canguri".

77'

Gol Goodwin!

Australia reduce din diferenta prin sutul lui Goodwin. Mingea a fost deviata in poarta de Fernandez.

67'

Emiliano Martinez iese imperial si retine centrarea lui Goodwin din lovitura libera.

66'

Argentina ramane in posesie si Messi incearca sutul de la distanta. Mingea se duce in peluza fanilor sud-americani.

66'

Centrare a lui Acuna din flancul stang in fata portii. Mingea il depaseste pe Alvarez.

63'

Messi patrunde in dribling si trece de trei adversari. Obtine pana la urma cornerul, australienii aruncandu-se la sacrificiu in calea decarului argentinian.

61'

Lovitura libera pentru australieni in marginea careului dupa o intrare neglijenta din partea lui Romero.

57'

Gol Alvarez!

Gafa uriasa comisa de portarul australian. Ryan primeste de la un fundas si e tradat de stop. De Paul a facut acolo pressing si Alvarez a furat mingea marcand in poarta goala.

50'

Messi cauta din nou poarta. Sutul din alunecare e usor deviat si ajunge in bratele lui Ryan.

49'

Gomez nu mai poate continua si e inlocuit cu Lisandro Martinez.

46'

S-a reluat partida.

21:48

Argentina intra cu 1-0 la vestiare si e in grafic pentru calificarea in sferturi.

34'

Gol Messi!

Lovitura libera pentru Argentina. Messi trimite pe poarta, mingea e respinsa si ramane la argentiniei. Messi suteaza la poarta si marcheaza la meciul cu numarul 1000 din cariera!

33'

O contra intre Messi si Behich la marginea terenului. Meciul ramane extrem de echilibrat si tensionat in egala masura.

17'

Behich cade in careul argentinian in dul cu De Paul. Nu e cazul de penalty.

17'

Gomez intra in centru si suteaza mult peste poarta.

14'

Irvine vede cartonasul galben. Acesta va absenta in sferturi, daca Australia se califica.

5'

Sud-americanii solicita un penalty la un hent comis de Baccus. O faza discutabila.