0
0
SUA

Asa am trait Anglia - SUA

Am transmis LIVE TEXT in aceasta pagina a treia confruntare Anglia - SUA la Cupa Mondiala, dupa 1-0 pentru americani in 1950 si 1-1 in 2010.

22:53

Final de partida. Se aude un cor de fluieraturi dupa acest 0-0.

90'

Shaw trimite la intalnire si Kane reia capul pe langa poarta.

90'

Englezii incearca sa dea lovitura pe acest final. Grealish fura un balon in jumatatea adversa si obtine lovitura libera.

90'

Doar al treilea corner pentru Anglia in acest meci. Patru minute de prelungire pentru acest meci.

87'

Rashford trimite doar al doilea sut pe poarta al Angliei in acest meci. Un fel de pasa pentru portar.

84'

Incredibil! Englezii trag de timp la o lovitura libera pe care o au de executat in jumatatea adversa de teren. Se aud fluieraturi din tribuna.

80'

Maguire iese din dispozitiv si respinge din fata lui Weah.

78'

Rashford in locul lui Saka in tentativa de a inviora atacul Angliei. Doua modificari si la americani.

75'

Anglia pune mingea jos si incearca sa desfaca apararea americana asezata pe doua linii.

70'
65'

Doua schimbari in echipa Angliei. Henderson in locul lui Bellingham, total depasit de acest meci. De asemenea, Graelish in locul lui Sterling, extrem de sters si el.

63'

Pulisic executa cu efect o lovitura de la colt. Pickford iese si respinge intr-un nou corner.

61'

5-2 raportul cornerelor in favoarea SUA.

60'

Pulisic executa la interior. Respinge Maguire, dar mingea ramane la americani si este un nou corner.

59'

Corner pentru americani la centrarea lui Robinson deviata. Este a patra lovitura de la colt.

50'
46'

S-a reluat partida.

21:53

0-0 la pauza intre Anglia si SUA in meciul zilei de vineri la Cupa Mondiala.

43'

Pulisic reia cu capul pe langa poarta.

42'

Pulisic trimite in careu. Maguire respinge in afara terenului.

41'

Maguire blocheaza sutul lui Dest. Corner pentru americani care au dominat pana acum acest meci.

34'

33'

Bara transversala ii salveaza pe englezi la sutul lui Pulisic! Un sut cu stangul trimis in forta din interiorul careului.

29'

Americanii contabilizeaza primul sut pe spatiul portii din meci. Yunus Musah a trimis de la distanta pe centrul portii.

27'

Lovitura libera pentru americani la intrarea lui Trippier asupra lui Robinson.

26'

Posesie de 71% pentru englezi, dar chiar si asa americanii isi trec in cont prima ocazie de gol. Weston McKennie primeste liber in careu si trimite peste poarta.

24'

Ritm scazut al partidei pana acum. Nicio actiune cu adevarat de trecut la ocazii.