2
Franta
Giroud 78' Tchouameni 17'

Asa am trait Anglia - Franta

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Anglia - Franta (sambata, 21:00), ultimul sfert de finala la Cupa Mondiala din Qatar.

23:00

Franta se califica in semifinale unde va intalni Maroc.

90'

Rashford suteaza putin peste poarta.

90'

Maguire obtine lovitura libera in marginea careului francez. Ultima sansa pentru Anglia.

90'

Meciul e prelungit cu 8 minute.

89'

Maguire e primul jucator englez avertizat la aceasta Cupa Mondiala.

84'

Kane suteaza peste poarta din lovitura de la 11 metri. Ramane 2-1 pentru Franta.

81'

Penalty pentru Anglia decis in urma reluarilor oficiale.

79'

Mount e impins in careu de Hernandez si e faza de penalty analizata de VAR.

78'

Gol Giroud!

Centrare din stanga si Giroud marcheaza cu capul. Executie perfecta de aceasta data. Stones a plecat tarziu in marcaj.

76'

Ce ocazie rateaza Giroud din 9-10 metri singur cu portarul. Pickford respinge in corner. E de departe ocazia turneului final.

71'

Shaw patrunde cu mingea la picior si trimite in fata portii pentru aparitia lui Saka. Reluare pe langa poarta.

70'

Centrare din lovitura libera si Maguire trimite cu capul putin pe langa poarta.

61'

Kane trage si el pe poarta. O minge fara probleme pentru Lloris.

60'

Saka patrunde in careu si trage pe portar.

55'

Ocazie pentru francezi la sutul lui Rabiot de la distanta. Respinge Pickford in extremis.

54'

Gol Kane!

Anglia egaleaza prin Kane din lovitura de la 11 metri. Sut in forta fara nicio sansa pentru Lloris.

52'

Saka este faultat in careu si Anglia obtine lovitura de la 11 metri.

47'

Formidabila parada lui Lloris la sutul lui Bellingham din afara careului. Anglia incepe cu o mare ocazie.

46'

Start de repriza secunda.

21:50

Golul lui Tchouameni face diferenta intre Franta si Anglia dupa primele 45 de minute. Francezii au castigat ultimele 11 meciuri la Cupa Mondiala dupa ce au deschis scorul.

42'

Griezmann a incasat un galben. Englezii n-au luat niciun avertisment pana acum in turneu.

38'

Mbappe reia din interiorul careului mult peste poarta din pasa lui Theo Hernandez.

29'

Lloris respinge in corner sutul lui Kane din afara careului.

26'

S-a verificat de catre VAR si jocul continua. Nu a fost penalty!

25'

Kane cade in careul francez la un duel cu Upamecano si arbitrul brazilian lasa jocul sa continue.

20'

Shaw trimite in bratele lui Lloris dintr-o lovitura libera.

19'

Saka obtine lovitura libera la o intrare imprudenta a lui Rabiot.

17'

Gol Tchouameni!

Franta deschide scorul printr-un sut fabulos trimis de Tchouameni de la peste 25 de metri.

11'

Shaw rateaza o interventie si Dembele centreaza pentru Giroud. Lovitura de cap pe centrul portii.