Cupa Mondiala de Fotbal

Germania si Armenia castiga in grupa noastra

Echipele Germaniei si Armeniei au obtinut de asemenea trei puncte in grupa de calificare din care face parte si nationala Romaniei.

Germania si-a respectat statutul de mare favorita in meciul de pe teren propriu cu Islanda, disputa castigata cu 3-0 (2-0).

In minutul 7 tabela arata deja 2-0 pentru nemti dupa reusitele lui Goretzka si Havertz, ambii cu suturi din interiorul careului.

Germania a inchis tabela imediat dupa pauza prin Gundogan, sut la coltul scurt din afara careului in minutul 56.

Intr-o alta partida din grupa noastra, Armenia s-a chinuit pentru o victorie la limita in deplasare cu Liechtenstein, scor 1-0.

Autogolul lui Frommelt in minutul 89 dupa o centrare din lovitura libera la prima bara a facut diferenta in favoarea armenilor, adversarii Romaniei din 31 martie.