4
Poli Timisoara
Popovici 90' Llorente 67' Draghici 61' Artean 11'

Asa am trait ASA Tg.Mures - ACS Poli Timisoara in semifinalele Cupei Ligii

Am transmis in aceasta pagina, miercuri sera de la 20:30, prima mansa a semifinalelor din Cupa Ligii, meciul dintre ASA Tg.Mures si ACS Poli Timisoara.

22:29

Se termina meciul cu victoria gazdelor. Un meci nesperat de spectaculos pe un teren imposibil. Timisoara ia o serioasa optiune pentru calificarea in finala Cupei Ligii dupa acest 4-2. Returul este programat in primavara.

90'

Gol Popovici!

Popovici scapa pe contraatac singur cu portarul si-l invinge pe Mingote stabilind scorul final.

90'

Mingote respinge cu o parada formidabila mingea trimisa de Barbut in situatie de unu la unu dupa un contraatac.

90'

Ursu rateaza egalarea cu un sut care se duce sub bara. Straton respinge spectaculos in corner.

89'

Mingea ajunge cu sansa la Rus in careul oaspetilor, acesta intarzie insa momentul sutului si trage in blocajul lui Bocsan.

88'

Schimbare post pe post la Timisoara. Popovici in locul lui Draghici.

77'

Gol Rus!

Gazdele revin in meci prin reusita lui Rus. O reluare din sase metri decisiva la o centrare din dreapta.

67'

Gol Llorente!

Pasa excelenta pe care Draghici i-o da lui Llorente pe spatiu central, iar acesta ramas singur cu portarul n-are nicio problema in a majora avantajul banatenilor.

64'

Straton boxeaza centrarea lui Morar si Timisorenii ies pe contraatac prin Draghici.

61'

Gol Draghici!

Draghici scapa pe zona centrala singur cu portarul si readuce Timisoara la conducere.

52'

Straton respinge in extremis sutul lui Rus din intoarce. Buna sansa de gol pentru ASA.

52'

Sut peste poarta trimis de Vadrariu din 16 metri.

46'

S-a reluat meciul de la Targu Mures.

21:24

Pauza la Targu Mures.

45'

Mare sansa de gol pentru oaspeti la sutul lui Artean care izbeste transversala.

27'

Poparadu nu mai poate continua dupa o accidentare si este scos pe brate afara. E doar o chestiune de hazard sa ramai in picioare pe acest teren imposibil.

25'

Gol Ciolacu!

Gazdele restabilesc egalitatea prin Ciolacu. Acesta a ajuns in pozitie de finalizare in sase metri dintr-o deviere a lui Kuku.

24'

Artean suteaza peste poarta din afara careului. Executia in sine e o performanta pe un asemenea teren. Mingea s-a dus chiar peste peluza improvizata din spatele portii lui Mingote.

19'

Corner

Pana la urma meciul a fost reluat cu o lovitura de la colt a timisorenilor. Tensiunea pluteste oricum in aer la Targu Mures, unde cei cativa spectatori prezenti sunt extrem de vocali si de slobozi la gura.

17'

Mingote i-ar fi spus arbitrului Iulian Calin ca-l va da in judecata daca se accidenteaza in acest meci.

17'

Arbitrul opreste meciul si ii cheama la discutii pe cei doi antrenori si capitani.

13'

Replica a gazdelor prin Rus. Acesta intra in careu, se tine greu pe picioare si in cele din urma reuseste sa paseze in fata portii. Intervine Straton si retine.

11'

Gol Artean!

Artean isi tine cu greu echilibrul pe teren, dar il invinge pe Mingote cu un sut plasat langa bara.

9'

PENALTY pentru Timisoara la o faza care nu anunta nimic. A fost un hent in marginea careului gazdelor.

4'

Straut cade rau la marginea terenului si acuza o accidentare. Practic i-a fugit piciorul pe acest teren imposibil.

2'

Morar este avertizat pentru implicarea sa in scandalul de mai devreme. Acesta l-a impins si trantit la pamant pe Barbut. Intre timp a mai luat galben si Cordos.

2'

Nici nu a inceput bine partida ca nervii au si cedat. Barbut este calcat pe picior de un adversar si arbitrul pare ca a scapat fraiele din mana.

1'

S-a dat startul partidei. Cei de la Timisoara evolueaza intr-un echipament complet alb, iar numerele de pe tricouri sunt scrise cu carioca.

20:33

ASA Tg.Mures : Mingote - G. Matei, Cordoș, M. Constantin, Mendy - G. Mureșan, Candrea - Ciolacu, Rus, V. Morar - Kuku

ACS Poli Timisoara: Straton - Străuț, Scutaru, Șeroni, Neagu - Poparadu, Artean - Bărbuț, M. Croitoru, Vădrariu - Drăghici

19:11

Daniel Stanciu la Digi Sport: "E adevarat ca am dat o substanta folosita pentru degivrarea avioanelor. Acum gazonul este moale si nu cred ca se pune problema sa nu se joace. E ca si cum am avea instalatie electrica si a inceput sa se topeasca gheata".