1
Steaua
Aganovic 80'

Asa am trait Dinamo - Steaua in Cupa Ligii

Am transmis in aceasta seara de la ora 20:30 live text meciul Dinamo - Steaua din turul semifinalelor Cupei Ligii. A fost ultimul meci al anului in fotbalul romanesc.

22:24

E gata meciul! Dinamo o umileste pe Steaua in turul semifinalelor Cupei Ligii si are prima sansa la calificare. Returul este programat pe 2 martie.

90'

Gol Rotariu!

Rotariu se distreaza cu apararea stelista si inscrie cu un sut la vinclu. Steaua e prabusita din toate punctele de vedere.

81'

Gol Lazar!

Apararea stelista visatoare il scapa pe Lazar si acesta reface rapid diferenta de doua goluri pe tabela.

80'

Gol Aganovic!

Steaua reduce din diferenta si revine in meci prin executia fulgeratoare a lui Aganovic, jucator uitat in centrul careului dinamovist la centrarea lui Momcilovic.

76'

Moke ia galbenul pentru un fault asupra lui Filip. Acesta scapase singur spre poarta stelista.

71'

Corner

Moke reia cu capul peste poarta in urma unui corner.

69'

Dudea ii lasa locul in teren lui Rotariu.

67'

Gol Nistor!

Nistor dubleaza avantajul lui Dinamo dupa un contraatac purtat de Lazar pe stanga. Totul a pornit de la o preluare gresita a lui Man.

61'

Aganovic a intrat la Steaua in locul lui Enache, jucator extrem de sters si in acest meci.

60'

Tamas il gaseste pe Momcilovic cu o diagonala in stanga, acesta paseaza la intalnire in fata portii, Achim sare peste minge si-l lasa pe Man in pozitie de finalizare. Sutul tanarului jucator stelist este blocat.

53'

Filip este si el avertizat pentru o intrare cu talpa asupra lui Popa. Pe margine rezerva Alexandru Tudor face politie cu Reghecampf.

50'

De Amorim suteaza putin pe langa poarta la o combinatie cu Man. Sansa buna de egalare irosita de Steaua.

47'

Popa e prins la mijloc intre Filip si Lazar, iar ultimul primeste cartonasul galben.

46'

S-a reluat meciul. Popa a intrat in locul lui Boldrin la Steua.

21:19

Fesnic fluiera finalul primei reprize.

45'

Nemec reia cu capul peste poarta si mingea nu se duce deloc rau. Dinamo isi arata coltii in finalul reprizei.

45'

Corner

Moke intervine decisiv in fata lui Hanca si respinge in corner mingea trimisa periculos de Lazar.

40'

Nemec il surprinde pe Nita cu un sut din prima. Respinge in corner portarul stelist.

38'

Penedo retine centrarea lui De Amorim din partea stanga. Steaua revine la carma partidei, dar fara a-si crea ocazii de gol.

28'

Corner

Nita apara sutul lui Nistor, dupa ce acesta l-a intors frumos pe Tosca. Corner Dinamo!

28'

Intra Lazar in locul lui Mahlangu. Intre timp Dinamo iese pe contraatac dupa o lovitura libera a Stelei ramasa fara rezultat.

25'

Mahlangu s-a rupt la un duel pentru balon cu Enache si este scos pe brate din teren.

24'

Corner

Sut foarte bun trimis de Boldrin si Penedo respinge in corner.

20'

Gol Mahlangu!

De o eroare a fost nevoie in apararea stelista pentru ca Dinamo sa deschida scorul la primul sut pe si spre poarta. Mahlangu profita de o eroare a lui Popescu si de lentoarea lui Enache pentru a-l invinge pe Nita cu un sut plasat langa bara.

15'

Inca un corner obtinut de stelisti prin Momcilovic. Continua dominarea stelista in fata unui Dinamo timid pana acum.

14'

Sansa mare de gol ratata de Steaua prin Popescu. Minge trimisa in bara dupa o recuperare si o pasa excelenta oferita de Man.

13'

Penedo retine devierea lui Tamas la prima bara.

12'

Corner

Steaua domina jocul in aceste momente si obtine un nou corner la centrarea lui Momcilovic.

10'

Palic trece de trei adversari, dar apare Tamas si rezolva simplu faza cu minge trimisa direct in afara terenului.

7'

Cornerul ramane fara rezultat, stelistii recupereaza rapid si De Amorim obtine o noua lovitura de la colt.

6'

Corner

Man patrunde spectaculos in careul dinamovist si scoate primul corner al meciului.

4'

Minge in spatele lui Enache pentru Mahlangu, acesta il cauta pe Nemec. Intervine Tamas si Steaua iese pe atac.

3'

Nistor centreaza in careul stelist, de unde mingea este respinsa de oaspeti.

3'

Mahlangu obtine lovitura libera in duel cu Popescu la marginea terenului in preajma careului stelist.