Cupa Ligii

CFR Cluj castiga la 11 metri in fata Unveristatii Craiova in optimile Cupei Ligii

Echipa CFR Cluj s-a impus in fata celor de la CS Universitatea Craiova, joi seara, cu 3-2 in urma loviturilor de departajare si a ajuns in sferturile de finala ale Cupei Ligii.

Cristian Lopes, Davide Petrucci si Felipe Nascimento au marcat pentru CFR Cluj de la punctul cu var, in timp ce golurile Craiovei au fost reusite de Zlatinsky si Nuno Rocha.

In timpul regulamentar, in finalul primei reprize, gazdele din Gruia au ratat o lovitura de la 11 metri prin Petrucci. Sutul acestuia a fost respins in corner de portarul Calancea.

Pana la final cele doua echipe au jucat intr-un ritm de meci amical ridicand inca o data intreabarea despre oportunitatea unei astfel de competitii fara o miza evidenta in afara retetei financiare.