2
Mexic
Moreno 90' Hernandez 42'

Asa am trait Portugalia - Mexic 2-2

Revedeti in aceasta pagina cele mai importante faze ale meciului Portugalia - Mexic de la Cupa Confederatiilor.

19:52

Final de partida la Kazan.

90'

Gol Moreno!

Hector Moreno egaleaza pentru Mexic cu o lovitura de cap in urma unui corner. Rui Patricio a ramas tintuit pe linia portii.

88'

In cele din urma golul Portugaliei este validat si meciul se reia de la centru.

87'

Pentru a doua oara arbitrul argentinian solicita proba video pentru validarea golului.

87'

Gol Cedric!

Cedric Soares readuce Portugalia in avantaj cu primul sau gol la nationala. Un sut din sase metri deviat in propria poarta de Herrera.

85'

Ochoa se opune golului cu o mana la lovitura de cap a lui Andre Silva. Incredibila parada portarului mexican.

81'

Mexicanii ies pe contraatac in replica si Dos Santos trimite pe langa poarta din alergare.

81'

Ronaldo intoarce pentru sutul lui Quaresma din afara careului. Ochoa retine in doi timpi.

75'

Lovitura libera a Portugaliei ramasa fara rezultat. Quaresma a executat mult in exteriorul careului.

53'

Pepe il blocheaza pe Raul Jimenez in momentul sutului si este corner pentru Mexic.

46'

18:47

Pauza in meciul de la Kazan.

45'

Ocazie mare ratata de acelasi Chicharito. Mingea i-a sarit rau in momentul sutului si mingea se duce mult peste poarta.

42'

Gol Hernandez!

Chicharito Hernandez egaleaza la prima ocazie cu adevarat importanta a Mexicului. Centrare din stanga, Raphael Guerreiro da pe langa minge si Vela il serveste ideal pe Hernandez. Lovitura de cap pentru 1-1.

40'

Sansa mare de gol ratata de Quaresma. Sutul acestuia pe jos trece la cativa centimetri de poarta mexicana.

39'

Rui Patricio retine lovitura de cap trimisa de Chicharito Hernandez.

35'

Gol Quaresma!

Portugalia deschide scorul prin Quaresma dupa o faza creata de Ronaldo cu o patrundere pe zona centrala. Pasa simpla pe jos in fata portii pentru finalizarea lui Quaresma.

33'

Ochoa intervine decisiv si respinge cu o mana peste poarta o minge deviata periculos pe spate de Salcedo.

30'

Vela trimite pe langa poarta si nu o face deloc rau. Mingea se duce putin alaturi.

29'

Lovitura libera pentru Mexic din preajma careului portughez.

21'

Golul lui Pepe este anulat pe motiv de offside. Arbitrajul video iata face diferenta la o faza importanta a jocului.

21'

Pepe trimite mingea in poarta, insa centralul opreste jocul si solicita arbitraj video. Este primul astfel de moment la Cupa Confederatiilor.

20'

Lovitura libera pentru lusitani de la peste 30 de metri. Ronaldo suteaza in zid. Mingea revine la europeni si acelasi Ronaldo suteaza violent in transversala.

18'

Quaresma trimite primul sut al Portugaliei spre poarta lui Ochoa.

16'

Primul corner al meciului apartine mexicanilor dupa o actiune a lui Vela.

7'

Capitanul mexican Guardado suteaza in zidul lusitan, apoi Jimenez trimite pe langa poarta.

6'

Mexic incepe mai bine meciul si Vela obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Nani.

1'

Start de meci. Portugalia a castigat singurul meci oficial in fata Mexicului, la Cupa Mondiala din 2006. Au mai fost doua meciuri amicale, iar lusitanii n-au pierdut niciodata.

17:59

Meciul este arbitrat de un argentinian, Nestor Pitana. Interesant este ca unul dintre asistentii video este conationalul nostru Ovidiu Hategan.