2
Australia
Juric 58' Rogic 42'

Asa am trait Germania - Australia 3-2

Prima runda de la Cupa Confederatiilor s-a incheiat, luni, cu meciul Germania - Australia din Grupa B. Partida a fost live text in aceasta pagina dupa ora 18:00.

19:53

Fluier final al partidei.

79'

Australia periculoasa la sutul lui Kruse blocat de Leno.

58'

Gol Juric!

Australia revine pe tabela prin golul marcat de Juric. Un gol validat in urma consultarii arbitrajului video.

48'

Gol Goretzka!

Nemtii incep tare partea secunda si Goretzka reuseste primul sau gol pentru nationala Germaniei la doar a sase selectie. Patrundere pe dreapta si sut in forta.

46'

18:46

Pauza in meciul de la Soci.

45'

Gol Draxler!

Draxler marcheaza de la punctul cu var si readuce rapid Germania in avantaj.

44'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Goretzka. O intrare din spate din partea lui Luongo si o decizie indiscutabila.

42'

Gol Rogic!

Surpriza se produce si Australia egaleaza la primul sut pe poarta prin Rogic. O minge cu stangul din 16 metri care trece pe sub Leno.

40'

Un nou moment de panica in defensiva australiana si Leckie respinge in extremis in corner la o centrare in fata portii.

37'

Incredibila ocazie pentru Australia in urma unei lovituri libere. Sainsbury pleca din pozitie regulamentara si ramane singur cu portarul, insa loveste defectuos cu capul pe langa poarta.

28'

Ryan se opune golului la sutul trimis de Brandt din afara careului.

26'

Prima minge care ajunge la portarul german Leno in urma unei centrari din dreapta. Prezenta extrem de timida a australienilor pe faza ofensiva.

24'

Fanionul ramane jos la o pasa la limita pentru Wagner, insa atacantul german rateaza tinta cu un sut care viza coltul lung.

19'

Rudy trimite mingea departe de poarta si spectatorii rusi se bucura de ineditul suvenir.

17'

Wagner rateaza incredibil sansa golului de 2-0 cu o lovitura de cap care trece alaturi.

15'

Lovitura libera pentru Germania si Goretzka reia cu capul pe langa poarta.

5'

Gol Stindl!

Germania deschide scorul la prima ocazie de gol prin Lars Stindl. Acesta a finalizat cu un sut din interiorul careului la mingea intoarsa de Brandt.