1
Portugalia
Ronaldo 9'

Asa am trait Cupa Confederatiilor: Rusia - Portugalia 0-1

Revedeti aici cele mai importante faze de la Rusia - Portugalia, meci din cadrul Cupei Confedederatiilor.

19:53

90'

Ce ocazie rateaza rusii in acest minut 90 la reluarea cu capul a lui Dzhikya la un corner executat de Samedov.

62'

Ronaldo rateaza complet lovitura de cap in sase metri la o centrare a lui Andre Silva. Si-a pus mainile in cap.

61'

Smolov rateaza in extremis intalnirea cu balonul la centrarea lui Samedov. Rusii preseaza puternic in aceste momente.

58'

Samedov cade in marginea careului lusitan. Nu se acorda nimic si Portugalia iese pe contraatac.

50'

Parada senzationala a lui Akinfeev la lovitura de cap expediata de Andre Silva.

46'

Start de repriza secunda.

18:47

Pauza la Moscova.

41'

Prima jumatate de ocazie a rusilor in acest meci la reluarea lui Smolov din centrul careului. Mingea s-a dus pe langa poarta.

40'

Portugalia continua sa domine jocul si lusitanii obtin o lovitura de la colt.

32'

Patrundere a lui Ronaldo in careul rusilor, celebra bicicleta isi face aparitia si sutul pe jos este scos de Akinfeev cu piciorul.

26'

Un galben incasat de Glushakov.

25'

Lovitura libera pentru Portugalia. Rusii lasa doar doi oameni in zidul din fata lui Ronaldo. Acesta suteaza spre poarta in bratele lui Akinfeev.

24'

Glushakov incearca sutul din marginea careului. Mingea se loveste de blocajul lui Bruno Alves.

23'

Andre Gomes urca spre careul advers, dar greseste pasa pentru Rafael. Rusii ies vijelios pe contraatac.

9'

Gol Ronaldo!

Ronaldo deschide scorul cu o lovitura de cap din sase metri la o centrare venita din stanga. S-a facut brusc liniste pe arena Spartak.