1
Chile
Sanchez 6'

Asa am trait Cupa Confederatiilor: Germania - Chile 1-1

Germania si Chile s-au duelat, live text in aceasta pagina, de la 21:00, in cel mai tare meci de pana acum la Cupa Confederatiilor. Un meci intre campioana mondiala si detinatoarea Copa America.

22:51

Fluier final si cele doua echipa termina meciul la egalitate.

81'

O schema a nemtilor la lovitura libera, cu mingea trimisa de Hector in careu pentru reluarea cu capul a inaltului Ginter. Mingea se duce pe langa poarta.

80'

Centralul iranian nu-l iarta nici pe Beausejour pentru un fault asupra lui Kimmich.

74'

Herrera prinde nu fara emotii sutul trimis de Stindl.

61'

Rudy se alege cu un cartonas galben pentru un fault asupra lui Alexis.

46'

21:46

Se termina prima repriza a unui meci extrem de pasionant.

45'

Ter Stegen blocheaza sutul lui Alexis care viza coltul scurt.

42'

Gol Stindl!

Hector centreaza excelent in fata portii si egalarea este adusa de Lars Stindl.

37'

Sut trimis de Emre Can din afara careului. Mingea se duce departe de poarta lui Herrera.

20'

Stindl vede primul cartonas galben al meciului pentru un fault la Beausejour.

20'

Vargas trimite in transversala din afara careului. Sansa mare pentru nemti la aceasta faza.

17'

Khimik reia cu capul in bratele lui Herrera dintr-o centrare a lui Draxler.

13'

Diaz il testeaza pe Ter Stegen cu un voleu din marginea careului. O minge fara forta si precizie pentru a schimba tabela.

11'

Primul corner al chilienilor si Hernandez reia cu capul in bratele lui Ter Stegen.

8'

Recuperare a nemtilor in jumatatea adversa si Draxler trimite pe langa poarta dupa o patrundere personala.

6'

Gol Sanchez!

Alexis Sanchez deschide scorul din pasa lui Arturo Vidal la o eroare a nemtilor. Cu aceasta reusita Alexis devine cel mai bun marcator din istoria nationalei chiliene, cu 38 de goluri.