1
Camerun
Aboubakar 79'

Asa am trait Cupa Confederatiilor Germania - Camerun si Chile - Australia

Am transmis live text in aceasta pagina, duminica dupa ora 18:00, ultimele meciuri din Grupa B la Cupa Confederatiilor: Germania - Camerun si Chile - Australia.

19:55

Final de meci. In cealalta partida s-a incheiat Chile-Australia 1-1 si sud-americanii merg in semifinale de pe locul doi.

82'

Gol Werner!

Germania raspunde furios si Werner reuseste dubla cu o reluare din centrul careului.

79'

Gol Aboubakar!

Camerun reduce din diferenta prin Aboubakar. Acesta l-a surprins pe Ter Stegen cu o lovitura de cap din sase metri.

67'

CHILE - AUSTRALIA 1-1 (Rodriguez)

66'

Gol Werner!

Aflat la doar a patra selectie in nationala Germaniei, Werner pune capul in sase metri pentru o reluare decisiva la centrarea lui Kimmich.

63'

Cartonas rosu !

Cartonas rosu direct pentru Mabouka. Camerunezii protesteaza vehement la adresa arbitrului columbian. Jocul este oprit pentru a-i permite centralului sa consulte arbitrajul video.

60'

Camerunezii aduc mingea in careul german si Aboubakar trimite fara forta pe langa poarta.

54'

Mare ocazie pentru nemti la sutul lui Kimmich. Portarul camerunez Ondoa se intinde si blocheaza providential cu o mana.

53'

Minge in careu pentru Werner, dar acesta nu prinde poarta cu un sut in forta.

48'

Gol Demirbay!

Germania incepe in forta si deschide scorul prin Demirbay.

46'

18:47

Se termina prima repriza a meciului dintre Germania si Camerun, o prima parte modesta fara actiuni de poarta cu exceptia ratarii camerunezilor din ultimele secvente.

44'

Interventie impecabila a lui Ter Stegen care scoate peste bara sutul lui Anguissa. A fost primul sut pe poarta al meciului.

42'

CHILE - AUSTRALIA 0-1 (Troisi)

1'

Start in meciul dintre Germania si Camerun. In paralel vom tine scorul si la Chile - Australia.