2
Chile
Vargas 90' Vidal 82'

Asa am trait Camerun - Chile 0-2

Camerun si Chile s-au infruntat de la ora 21:00 in Grupa B de la Cupa Confederatiilor.

22:52

Se termina meciul.

90'

Gol Vargas!

in cele din urma golul lui Vargas este validat in urma arbitrajului video.

90'

Gol anulat chilienilor pentru un offside semnalizat la Vargas. Aceasta dupa ce Alexis Sanchez a ratat incredibil singur cu portarul.

88'

Vidal lasa mingea in dreapta pentru Isla si centrarea acestuia in careul camerunez este respinsa de Mabouka.

82'

Gol Vidal!

Vidal o baga in poarta si de aceasta data nu mai este nimic de contestat. Un o reluare cu capul de manual din 7-8 metri.

73'

Isla rateaza incredibil cu capul din cativa metri la un corner excelent executat.

68'

Moukandjo suteaza putin peste poarta dintr-o lovitura libera din afara careului.

58'

Intrarea lui Alexis este primita cu entuziasm de spectatorii moscoviti.

21:50

Repriza se incheie cu scandal. Arturo Vidal a vazut reluarea pe unul din ecranele stadionului si considera ca golul lui Vargas a fost perfect valabil.

45'

Chile deschide scorul prin Vargas la ultima faza a primei reprize. O pasa a lui Vidal la limita offside-ului. UPDATE: Centralul Damir Skomina revine si anuleaza golul pe baza arbitrajului video. Chilienii protesteaza intens.

35'

Balon pierdut de chilieni in propria jumatate de teren si Moukandjo suteaza pe langa poarta din afara careului.

25'

Puch il intinde pe Ondoa cu un sut in forta din actiune. O noua sansa de gol irosita de chilieni.

22'

Africanii ajung din nou la poarta chiliana in urma unui corner ramas fara rezultat.

14'

Portarul camerunez Ondoa are o noua interventie salvatoare, dar Chile ramane in presiune dominand autoritar jocul pana acum.

12'

Raspund si camerunezii la capatul unui contraatac prin Aboubakar. Sutul decarului camerunez este respins cu piciorul de Herrera.

9'

Fanion ridicat de la margine la o pasa in stanga pentru urcarea lui Beausejour.

4'

Chile seamana din nou panica in careul "leilor" camerunezi. Aproape minutul si ocazia pana acum in meciul de la Moscova.

2'

Vargas suteaza in bara si Camerun scapa cu fata curata dupa aceasta prima ocazie a meciului.