1
Australia
Miligan 60'

Egal intre Camerun si Australia la Cupa Confederatiilor

Camerun si Australia au remizat, scor 1-1, joi seara, intr-un meci din Grupa B a Cupei Confederatiilor.

Africanii au deschis scorul la ultima faza a primei reprize prin Anguissa cu o minge trimisa peste portarul australian Ryan la o mare eroare in defensiva campioanei Asiei.

In partea secunda Aboubakar a ratat in doua randuri din pozitii favorabile, iar Australia a egalat dintr-o lovitura de la 11 metri transformata de capitanul Miligan in minutul 60.

Pentru cele doua echipe invinse in prima etapa aceasta remiza nu este de foarte mare ajutor in perspectiva calificarii in semifinale.

Camerun va intalni Germania in runda finala, iar Australia va da peste Chile, ambele fiind obligate sa castige pentru a avea vreo sansa la iesirea din grupe.

Revedeti mai jos cele mai importante faze ale meciului Australia - Camerun disputat la Sankt Petersburg.

19:54

Milorad Mazic fluiera finalul partidei.

65'

Contraatac al camerunezilor si Aboubakar rateaza din nou din fata portii trimitand cu latul peste poarta lui Ryan.

60'

Gol Miligan!

Australia egaleaza prin capitanul Miligan in urma unei lovituri de la 11 metri.

57'

Aboubakar rateaza sansa golului de 2-0 pentru Camerun. O minge trimisa pe langa poarta din 7-8 metri.

47'

Juric rateaza incredibil egalarea cu un sut din centrul careului care nu prinde poarta.

46'

Australienii au dat startul partii secunde.

18:47

Pauza in meciul de la Sankt Petersburg.

45'

Gol Anguissa!

Anguissa aduce deschiderea scorului cu o minge intepata peste portarul australian la o mare gafa a defensivei "Cangurilor".

38'

Cea mai frumoasa faza a partidei este creata de Camerun. O combinatie rapida in maginea careului si Moukandjo trimite in bratele portarului australian.