CSA Steaua

Victorie pentru CSA Steaua in Stefan cel Mare

Echipa CSA Steaua Bucuresti a obtinut a patra victorie consecutiva in noul sezon de Liga 3.

Formatia din Ghencea a castigat, vineri, cu 3-1 (3-0), pe terenul din Soseaua Stefan cel Mare in fata echipei secunde a rivalei FC Dinamo 1948 Bucuresti.

Ecuatia meciului a fost rezolvata inca din prima repriza, cand pentru “militari” a marcat Wallace de doua ori dupa doua faze fixe de la coltul terenului si Niculae.

CSA Steaua a ratat doua lovituri de la 11 metri in debutul partii secunde, prin Rasdan si Antohi.

De fiecare data portarul dinamovist Esanu a reusit sa pareze.

Asa am trait Dinamo 2 - CSA Steaua

Dinamo a redus din diferenta in minutul 89 prin Cretu de asemenea dintr-o lovitura de la 11 metri.

La partida a asistat si Cosmin Contra, antrenorul primei echipe a lui Dinamo. Acesta a ridicat in mai multe randuri tonul la arbitrul de centru al partidei, nemultumit de prestatia acestuia.

Partida a fost precedata de incidente la statia de metrou Stefan cel Mare, unde mai multi ultrasi ai ros-albastrilor au fost dati jos cu forta dintr-o garnitura de jandarmii echipati de razboi.

CSA Steaua a avut coronavirus-la-csa-steaua-nid-140989">noua cazuri de jucatori infestati cu noul coronavirus inaintea meciului de vineri.