CSA Steaua

Cinci din cinci. CSA Steaua merge ceas in Liga 3

Revenita in competitie dupa ce etapa trecuta si-a amanat meciul cu FC Voluntari din cauza cazurilor de Covid-19 aparute in ambele echipe, CSA Steaua s-a impus, sambata, pe teren propriu, in fata celor de la Concordia Chiajna 2.

Golurile au fost marcate de către Emilian Pacionel, în minutul 47, din lovitură de la 11 metri, și Dragoș Nicolae, în minutul 90+2, anunta Steaua TV.

CSA Steaua a început în formula: Mușat - Neagu, Beța, Bactăr, A. Ilie (cpt.) – Nițu, A. Vlad, Mihăescu – Neagoe, Elek, Pacionel.

În etapa următoare, cea cu numarul 7, CSA Steaua București va evolua în deplasare cu Rapid București 2. Meciul va avea loc sâmbătă, 24 octombrie 2020, de la ora 15:00.

Partida restanta CSA Steaua București – FC Voluntari 2, din etapa a 5-a, a fost reprogramată pentru ziua de miercuri, 28 octombrie 2020, de la ora 15:00.