Copa America

Neymar tot mai aproape de recordul lui Pele la nationala. Inca un meci mare la Copa America

Brazilia s-a distrat cu Peru, scor 4-0, in al doilea meci disputat in Grupa A la Copa America, editie gazduita de multipla campioana mondiala.

Alex Sandro a deschis scorul in minutul 12, iar Neymar a securizat victoria Braziliei cu un sut din marginea careului, in minutul 68.

O reusita care il aduce pe Neymar la cota 68 de goluri marcate pentru nationala braziliana.

Atacantul legitimat la Paris Saint-Germain mai are nevoie de doar 9 goluri pentru a-l egala pe legendarul Pele (77 goluri pentru Brazilia).

Copa America s-a reluat cu o surpriza in meciul de la Goiania dintre Columbia si Venezuela, partida incheiata nedecis, scor 0-0.

Brazilia are sase puncte, fiind urmata de Columbia (4 puncte) si Venezuela (1 puncte).

Din aceasta grupa mai fac parte Ecuador si Peru.

Primele patru se califica in sferturile de finala.