3
0
CFR Cluj

Asa am trait Sivasspor - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara, de la ora 22:00, partida Sivasspor - CFR Cluj, meci din etapa a cincea din grupele UEFA Conference League.

23:54

74'

Gol Yatabare!

Zarurile sunt aruncate la Sivas. Echipa gazda marcheaza pentru 3-0 prin Yatabare. Acesta a reluat in poarta o minge respinsa cu piciorul de portarul Scuffet.

69'

CFR Cluj nu reuseste sa profite de o gafa in apararea gazdelor. Janga a intors pentru sutul lui Deac. Mingae s-a dus peste poarta.

64'

Gol Gradel!

Sivasspor isi dubleaza avantajul dupa o lovitura libera din marginea careului. Gradel executa spre coltul scurt si Janga deviaza nefericit in propria poarta.

54'

Lovitura libera pentru CFR. Sutul lui Deac e pe directia portarului.

46'

Burca intra in locul lui Kolinger la CFR.

46'

22:49

1-0 la pauza pentru Sivasspor.

36'

Janga reia peste poarta din centrarea lui Camora.

29'

Parada a portarului gazdelor la sutul lui Janga.

22'

Centrare din dreapta si Yatabare inscrie dintr-o pozitie de offside. Fanionul ramane jos si, absenta VAR-ului, golul e validat. 1-0 pentru Sivasspor.

21'

Insista cei de la Sivasspor si Saba e aproape de gol. Mingea ii e suflata in ultimul moment si e trimisa in corner.

19'

Parada a lui Scuffet la sutul lui Yatabare.

16'

Saba suteaza din lovitura libera si mingea atinsa de Scuffet sterge transversala.