2
1
FCSB
Coman 78'

Asa am trait Shakter Karagandy - FCSB 2-1 (2-2 la general). Meci decis la loviturile de departajare

Am transmis live text in aceasta pagina returul dintre Shakter Karagandy - FCSB, meci din turul 2 preliminar al Conference League. FCSB a castigat la Bucuresti, cu 1-0.

Penalty
P

Tattybayev incrie si o califica pe Shakter Karagandy in turul 3 preliminar din Conference League.

P

Vucur inscrie cu mare sansa (4-3). FCSB ramane pentru moment in carti.

P

Atanaskoski inscrie pentru 4-2. Vlad nici nu s-a mai aruncat dupa minge.

P

Olimpiu Morutan rateaza! Ramane 3-2 pentru Shakter.

P

Graf marcheaza si Vlad este din nou aproape sa apere (3-2).

P

Alexandru Cretu suteaza si marcheaza pentru 2-2.

P

Bukorac inscrie cu sansa. Vlad aproape sa apere (2-1).

P

Florinel Coman aduce egalarea cu un sut in forta (1-1).

P

Muntenegranul Rustemovic marcheaza pentru 1-0 de la punctul cu var.

P

Cei de la Sahkter deschid seria de la 11 metri.

Pauza 4
18:36

Arbitrul bulgar fluiera finalul celor 120 de minute. Vom avea lovituri de departajare. Dupa vechiul regulament FCSB ar fi fost de mult calificata, dar la 2-2 la general avem 11 metri.

Prelungiri 2
120'

Vlad blocheaza in extremis din fata lui Tattybayev.

118'

Lovitura libera pentru FCSB din jumatatea adversa de teren.

Pauza 3
18:17

Pauza dintre cele doua reprize de prelungire. Se schimba terenul.

Prelungiri 1

96'

Ratare uriasa a gazdelor pe contraatac prin Omyrtayev.

91'

Au inceput prelungirile.

Pauza 2
17:56

Se termina cele 90 de minute regulamentare. Meciul intra in prelungiri.

90'

Cordea suteaza pe centrul portii. Retine portarul.

90'

Gol Tattybayev!

Shakter Karagandy revine in avantaj dupa o pasa lunga a portarului. Vucur a deviat pana in picioarele adversarului care a marcat singur cu Vlad.

90'

Bara o salveaza pe FCSB!

90'

Cinci minute de prelungire.

83'

Omirtayev rateaza o mare ocazie cu latul.

81'

Tanase faulteaza in atac.

78'

Gol Coman!

FCSB egaleaza prin Florinel Coman. Sut din interiorul careului.

61'

Centrare periculoasa in careul celor de la FCSB. Mingea e stearsa cu capul pe langa poarta.

57'

Preseaza cei de la FCSB in cautarea egalarii. Corner obtinut de Cretu.

50'

Octavian Popescu incearca un interior de efect din marginea careului. Mingea ocoleste de putin poarta.

46'

Noul intrat Coman a centrat pentru Tanase. Lovitura de cap a acestuia s-a dus peste poarta.

46'

A inceput repriza secunda.

16:48

Pauza in meciul de la Erevan.

44'

Executie complet ratata din partea lui Tanase dintr-o lovitura libera.

41'

Morutan suteaza de la distanta pe langa poarta.

35'

Vucur vede cartonasul galben pentru un fault in propria jumatate.

27'

Portarul gazdelor iese pe sub minge, aceasta ajunge la Tanase in sase metri. Bara transversala se opune golului egalizator!

23'

Radunovic suteaza de la distanta putin pe langa poarta. O noua sansa buna pentru FCSB.

20'

Al.Cretu suteaza peste poarta din interiorul careului. Acesta i-a stricat mingea lui Ondrasek, mai bine pozitionat.

11'

Gol Gabyshev!

Lovitura de teatru. Shakter Karagandy deschide scorul si anuleaza in acest moment avantajul celor de la FCSB.

Este 1-1 la general.

8'

Tanase in offside.

8'

Inceput echilibrat de partida, fara niciun sut spre poarta pana acum.

1'

A inceput meciul. Se joaca la Erevan.

16:08

Cotele oferite de BETANO
Karagandy - 6.19 | Egal - 4.42 | FCSB - 1.63

FCSB a scapat de o deplasare pana in Kazahstan pentru returul cu Shakter Karagandy, a doua mansa fiind mutata la Erevan, in Armenia, din cauza plasarii contextului pandemiei de covid.

Pentru FCSB nu vor putea evolua ultimele achizitii, Ioan Dumiter si Paulo Vinicius, jucatori care n-au fos trecuti pe lista UEFA.

Dupa meciul castigat in tur, cu 1-0, prin golul lui Cordea, FCSB s-a descatusat in campionat, invingand de asemenea acasa pe Universitatea Craiova, scor 4-1.

Un rezultat care a ridicat moralul ros-albastrilor in perspectiva returului cu Shakter Karagandy.

O echipa limitata dupa cele aratate pe Arena Nationala, dar care pe final de meci putea smulge in extremis un egal pe fondul mai multor erori in apararea celor de la FCSB.

Shakter Karagandy a facut instructie in Cupa Kazahstanului la trei zile dupa partida tur cu FCSB, invingand pe Sdyushor, cu 7-1.

Omirtaev, Tattybayev si Pairuz au marcat fiecare cate o dubla.

Fara doar si poate, pentru FCSB meciul de la Erevan nu va fi o simpla plimbare prin parc, echipa lui Gigi Becali avand nevoie sa marcheze.

16:00

Shakter Karagandy: Shatskiy - Gabyshev, Mawutor, Graf, Buivolov, Atanaskoski - Najaryan, Bukorac, Mitosevic - Sviridov, Shikavka.

FCSB: FCSB: Vlad - V. Creţu, Al. Creţu, Vucur, Radunovic - Moruţan, Ov. Popescu, Fl. Tănase - Cordea, Ondrasek, Oct. Popescu.