1
CFR Cluj
Deac 73'

Asa am trait Randers - CFR Cluj 2-1

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Randers - CFR Cluj din etapa a 5-a in grupele Conference League.

23:52

89'

Minge in careu pentru Costache. Sutul acestuia se duce in plasa laterala.

75'

Gol Piesinger!

Balgradean primeste gol pe coltul portarului la sutul lui Piesinger dintr-o lovitura libera de la peste 25 de metri.

73'

Gol Deac!

Noul intrat Susic centreaza de pe flancul drept si Deac egaleaza cu o lovitura de cap din 10-11 metri.

70'

Alibec intra in locul lui Debeljuh. De asemenea, Susic in locul lui Manea.

69'

Gol Kamara!

Randers deschide scorul prin Kamara, jucator abia intrat in teren. Acesta a reluat in poarta la doar doua minute de la intrarea pe teren.

60'

Faza de contraatac cu Paun in prim plan. Acesta tine prea mult de minge si o pierde pana la urma. Avea optiuni cu Omrani in dreapta si Debeljuh in stanga.

56'

Meciul e oprit dupa ce portarul gazdelor s-a lovit de bara la spate. In cele din urma Carlgren isi revine.

55'

Deac aproape de gol cu un sut din lovitura libera. Mingea a muscat pamantul si a luat un efect spre interior. Graovac era si el acolo aproape sa reia in poarta.

55'

Omrani obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

53'

Tibbling il pacaleste pe Camora si suteaza in plasa laterala.

46'

Prima actiune apartine CFR-ului prin Paun. Sut din actiune peste poarta.

46'

Incepe repriza secunda. Cate o modificare in fiecare parte. La CFR a intrat Sigurjohnsson in locul lui Bordeianu.

22:46

0-0 dupa 45 de minute la Randers.

45'

Se incheie prima repriza dupa un corner al gazdelor.

45'

Graovac pune un picior salvator la patrunderea lui Bundgaard.

43'

Interventie decisiva a lui Balgradean la sutul lui Ankersen din afara careului.

37'

Randers aproape de gol dupa un corner. Mingea reluata cu capul de Kopplin e blocata de Burca.

34'

Interventie decisiva prin alunecare a lui Camora.

32'

Ankersen suteaza in plasa laterala dupa ce Graovac si-a aratat limitele.

22'

Sut din afara careului retinut de Balgradean.

11'

Balgradean retine sutul lui Piesinger din lovitura libera.

8'

Ramane 0-0 dupa sutul lui Omrani pe langa poarta. O sansa buna ratata de CFR.

3'

Centrare a lui Camora. Mingea cade pe bara transversala. Meciul a inceput intr-un ritm alert.