1
0
Feyenoord

Asa am trait Finala Conference League: AS Roma - Feyenoord Rotterdam

Am transmis  live text in aceasta pagina meciul AS Roma - Feyenoord Rotterdam, prima finala din istorie a Conference League, a treia competitie din portofoliul UEFA. Partida de la Tirana l-a avut  la centru pe Istvan Kovacs.

23:57

Istvan Kovacs pune capat finalei Conference League. AS Roma obtine trofeul, primul din istoria clubului la acest nivel.

86'

Pellegrini scapa singur in careu si este blocat in extremis de portarul Bijlow.

81'

Sinisterra suteaza in bratele lui Rui Patricio.

80'

Dessers patrunde in careul Romei si suteaza in blocajul lui Smalling.

72'

Bijlow intervine decisiv la un sut din afara careului dupa o centrare din corner.

59'

Dessers aproape sa pacaleasca apararea Romei. S-a fluierat hent la atacantul lui Feyenoord.

58'

Smalling se arunca precum un jucator de hochei in calea pucului si blocheaza sutul lui Kokcu.

49'

Feyenoord preseaza puternic si Rui Patricio respinge in bara sutul lui Malacia din afara careului. Un nou corner pentru gruparea olandeza.

48'

Rui Patricio retine centrarea lui Malacia.

47'

Intervine VAR-ul pentru o posibila faza de penalty. Jocul e oprit si Kovacs dicteaza repunerea jocului de la coltul terenului.

46'

Bara pentru Feyenoord dupa un corner. Mancini a fost aproape de un autogol! Rui Patricio a respins apoi in corner sutul lui Guus Til.

46'

S-a reluat finala Conference League.

22:50

Pauza in meciul de la Tirana. Roma conduce cu 1-0 in finala Conference League.

37'

Prima interventie pentru Rui Patricio. A sutat de la distanta Kokcu.

37'

Pellegrini, capitanul Romei, incaseaza un cartonas galben.

36'

Primele probleme pentru Kovacs dupa un duel la limita intre Dessers si Smalling. S-au incins acolo spiritele, dupa ce Dessers l-a impins pe fundasul englez.

32'

Gol Zaniolo!

AS Roma deschide scorul prin Zaniolo. Acesta a preluat de langa Trauner si a marcat cu un sut pe coltul scurt.