Conference League

Asa am trait FCSB - Dunajska si Universitatea Craiova - Zorya Lugansk

Joi seara, de la 20:30, am transmis in aceasta pagina livetext meciurile sustinute de FCSB si Universitatea Craiova pentru calificarea in playoff-ul UEFA Conference League.

FINAL FCSB - Dunajska Streda 1-0 (1-0 in tur)

22:20 Fluier final. FCSB se califica in playoff-ul Conference League.
90'
- O noua patrundere a lui Olaru. Sut pe langa poarta din afara careului.
83' - De la statia de amplificare a stadionului se anunta numarul de spectatori: 40.457!
82'
- Sut recupereaza in jumatatea adversa, continua cu Olaru si acesta suteaza de la distanta in plasa laterala.
80' - Ocazie mare ratata de Rusu singur cu portarul. Corner pentru FCSB!
78' - Primul galben al meciului e vazut de Dimun de la oaspeti.
75' - Emotii pentru FCSB la un corner. Mingea e respinsa de pe linia portii.
65' - Patrundere a lui Cordea si un sut in blocaj.
57' - Olaru scapa singur cu portarul, insa nu mai are forta de a trimite decisiv pe poarta.
53' - Super deposedare facuta de Edjouma din spate.
51' - Accidentare suferita de Miculescu. Acesta este scos pe brate in afara terenului.
21:30 A inceput partea secunda.
21:15 Se termina prima repriza pe Arena Nationala.
43'
- Radunovic suteaza peste poarta, dar Rusu a luat toate aplauzele dupa o trecere spectaculoasa cu calcaiul.
34' - Miculescu suteaza in blocajul unui adversar.
30' - Continua forcingul celor de la FCSB si Olaru suteaza pe poarta din actiune.
28' - GOL FCSB! Cordea deschide scorul, dupa ce intr-o prima faza Rusu trimisese in bara!
28'
- Sansa buna ratata de FCSB dupa o actiune prelungita de atac.
26' - Tarnovanu blocheaza un sut din interiorului careului. Anterior, la aceeasi faza, Miculescu se aruncase in calea balonului.
24' - Miculescu se intinde dupa o minge in marginea careului advers si acuza o accidentare.
16' - Tavi Popescu incearca sutul din afara careului. Mingea trece pe langa poarta.
15' - Edjouma reia cu capul pe langa poarta.
12' - Cei de la FCSB reclama un posibil hent la Muhamedbegovic. Obtine doar un corner.
11' - Bara transversala o salveaza pe FCSB la sutul lui Balogh. Mingea a fost deviata si de Tarnovanu.
6 ' - Centrare a lui Radunovic in careu. Mingea se loveste de Rusu si iese in lateral.
20:30 A inceput meciul.

FCSB: Tarnovanu - Cretu, Dawa, Tamm, Radunovic - Edjouma, Olaru - Cordea, Popescu, Miculescu - Rusu.

Dunajska: Veszelnikov - Risvanis, Brunetti, Muhamedbegovic - Blackman, Szantho, Kacer, Dimun, Ramadan - Balogh, Krstovic.

O partida la care sunt asteptati peste 40.000 de spectatori, un record pentru FCSB in ultimii cinci ani. Mai multe detalii despre meci aici.

FINAL Universitatea Craiova - Zorya Lugansk 3-0 (0-1 in tur)

22:22 Calificare pentru Universitatea Craiova in playoff-ul Conference League.
85'
- Roguljic rateaza de putin intalnirea cu mingea pasata de Bancu in fata portii.
83' - Cristian trimite cu capul putin pe langa poarta lui Lazar.
67' - Churko reia periculos din plonjon.
60' - Probleme pentru Hanca. Acesta ramane intins in propriul careu.
57 - GOL Craiova! Bancu inscrie pentru 3-0 cu un sut din interiorul careului la mingea intoarsa de Baiaram.
56'
- Ivan suteaza pe langa poarta dupa o actiune personala.
53' - GOL Craiova! Baiaram dubleaza avantajul formatiei din Banie.
21:32 S-a reluat meciul de la Craiova.
21:16 Pauza pe arena din Banie.
45'
- Craiova scapa cu bine dupa lovitura libera a oaspetilor.
44' - Koljic se alege cu un galben pentru un fault in defensiva.
40' - Ocazie ratata de Craiova prin Papp dupa un corner. Lovitura de cap pe langa poarta.
33' - Patrundere a lui Baiaram. Adversarul direct agata mingea in ultimul moment. Decarul Craiovei ar fi ramas singur cu potarul.
28' - Mateiu suteaza pe poarta din afara careului dupa un corner.
26' - Sut pe langa poarta trimis de Koljic.
5' - GOL Craiova! Oltenii deschid scorul in urma unui corner. Raul Silva a punctat cu capul.
4' - Prima sansa a meciului apartine Craiovei la sutul lui Koljic.
20:30 A inceput meciul din Banie.

Universitatea Craiova: Lazar - Screciu, Papp, Raul Silva, Bancu - Hanca, Cretu, Baiaram, Mateiu, Ivan - Koljic.

Zorya Lugansk: Matsapura - Danchenko, Imerekov, Batahov, Vantukh - Nazaryna, Churko - Cristian, Buletsa, Kabaiev - Nahnoinyi.

Mirel Radoi debuteaza pe banca tehnica a Stiintei intr-o partida cu peste 20.000 de spectatori in tribunele arenei din Banie. Dilemele lui Radoi inaintea acestui meci.