0
0
Anderlecht

Asa am trait FCSB - Anderlecht

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FCSB - Anderlecht, partida programata joi seara, de la 22:00, pe Arena Nationala, in etapa secunda din grupele UEFA Conference League.

23:52

90'

Patru minute de prelungire.

90'

Harut in locul lui Olaru.

90'

Ianis Stoica intra in locul lui Tavi Popescu.

84'

Momente de panica in careul FCSB. Noul intrat Esposito a cazut, insa arbitrul lasa jocul sa continue. A cam fost fault acolo!

78'

FCSB rateaza cea mai mare sansa a meciului prin Cordea. Acesta scapa singur cu portarul pe contraatac, dar alege pasa in lateral in locul unui sut la poarta.

74'

Minge centrata in careu si Oaida sterge minge in lateral. Mai avea nevoie de cativa centimetri.

70'

Radunovic intra in locul lui Pantea.

66'

Cretu il cauta pe Compagno demarcat in centrul careului. Intervine Vertonghen si respinge in corner.

65'

Parada a lui Tarnovanu la sutul lui Arnstad din afara careului. Apoi s-a ridicat fanionul la reluarea lui Amuzu.

64'

Echilibrul domneste in aceasta parte secunde. Anderlecht e mai prezenta in ofensiva, in timp ce FCSB a facut usor pasul inapoi incercand sa loveasca decisiv pe contraatac.

59'

Cordea intra in locul lui Miculescu.

46'

Compagno in locul lui Rusu la FCSB.

46'

Start de repriza secunda.

22:48

Pauza pe Arena Nationala. In continuare 0-0.

39'

Olaru misca mingea pentru sutul lui Edjouma. Mingea trece pe langa poarta.

38'

Edjouma cade in marginea careului advers. Lovitura libera pentru FCSB.

34'

Tarnovanu respinge sutul lui Silva dupa o faza rapida creata de Amuzu.

33'

Rusu se dovedeste prea lent la o minge de urmarire in careul advers.

29'

Van Crombrugge scapa mingea din maini la centrarea lui Cretu si cei de la FCSB solicita penalty la duelul dintre portarul belgian si Dawa. Arbitrul il avertizeaza pe Olaru pentru proteste, dar a fost PENALTY INDISCUTABIL!

25'

Amuzu trimite in forta la intalnire. Mingea trece prin careul de sase metri al FCSB si iese in lateral.

24'

Oaida reia cu capul peste poarta din centrarea lui Olaru.

23'

Se pregateste o prima schimbare la FCSB. Edjouma este jucatorul cu probleme.

20'

Edjouma patrunde pe zona centrala si obtine lovitura de la colt dupa o interventie a portarului Van Crombrugge.

18'

Miculescu se alege cu un cartonas galben dupa o cadere in careul lui Anderlecht.

17'

Edjouma incearca sutul de la distanta. Mingea trece mult pe langa poarta.

11'

Tarnovanu are o prima interventie decisiva la sutul lui Amuzu.

11'

Fabio Silva patrunde in stang si trimite periulos in careu. Strange Pantea si respinge balonul de acolo.

8'

Kana incaseaza primul galben pentru un fault asupra lui Olaru.

6'

Actiune promitatoare cu Miculescu in prim plan. Centrarea acestuia nu are adresa in careul oaspetilor.