Conference League

O seara saraca pentru echipele romanesti in Europa League. Un egal si un singur gol marcat!

Am transmis livetext in aceasta pagina evolutiile celor trei echipe romanesti prezente in UEFA Conference League. FCSB a jucat miercuri seara mansa tur cu Dunajska Streda.

Final Sepsi - Djurgardens 1-3

22:53 Final de partida la Sf.Gheorghe.
90'
- Niczuly limiteaza proportiile scorului la sutul lui Wikheim din actiune.
79' - Sepsi reduce din diferenta (1-3) prin acelasi Tudorie din lovitura de la 11 metri.
77' - Penalty pentru Sepsi obtinut de Tudorie!
70'
- O noua sansa de gol pentru Sepsi. Portarul Zetterstrom respinge in corner la un sut din actiune.
60' - Golofca patrunde in careu si incearca un lob. E certat de colegi pentru alegerea neinspirata.
56' - Ocazie pentru Sepsi la sutul lui Matei. Bara i-a salvat pe cei de la Djurgardens.
53' - Asoro isi trece in cont dubla cu un sut din actiune. O executie din afara careului.
22:01
A inceput repriza secunda la Sf.Gheorghe.
36' - Balasa aproape de o reluare decisiva pe poarta. Mingea blocata de un adversar.
30' - Inca un gol incasat de Sepsi. Asoro reia in poarta din sase metri o centrare cu capul din careu.
26' - Djurgardens deschide scorul prin Edvardsen dintr-o lovitura de la 11 metri.
9'
- Doua cornere in trei minute pentru Djurgardens care preseaza mai mult.
5' - Ocazie Sepsi la sutul lui Rondon din lovitura libera. Parada portarului Zetterström.
21:00 A inceput meciul de la Sf.Gheorghe. Arhiplina cocheta arena covasneana.

Sepsi: 33 Niczuly - 88 Dimitrov, 44 Balasa, 3 Mitrea, 27 Ispas - 21 Ispas, 6 Paun, 13 Matei - 90 Golofca, 99 Rondon, 77 Aganovic. Antrenor: Cristiano Bergodi.

Djurgardens: 35 Zetterstrom - 2 Johansson, 18 Hien, 3 Ekdal, 19 Bengtsson - 13 Finndell, 6 Schuller, 7 Eriksson - 10 Asoro, 16 Edvardsen, 9 Radetinac. Antrenor: Kim Bergstrand.

FINAL Zorya Lugansk - U Craiova 1-0

Cititi aici cronica meciului.

22:22 Final de partida. Craiova pierde prima confruntare cu Zorya, calificarea se joaca in Banie.
89'
- Rivaldinho suteaza pe langa poarta. Craiova s-a trezit cam tarziu in acest meci.
85' - Raul Silva apare in sase metri si reia cu capul peste poarta.
84' - Bancu aproape de golul egalizator. Patrundere in careu si sut la coltul scurt blocat de portar.
71' - Lazar intervine inca o data decisiv. Buletsa aproape de 2-0.
69' - Baiaram surprins intr-o pozitie de offside.
56' - Gol marcat de Zorya Lugansk prin Nahnoianyi dupa un corner.
55'
- Zorya iese pe contraatac si Lazar are o noua super parada. Kabaiev a tras in forta.
55' - Cea mai mare ocazie a Craiovei apare acum la sutul lui Hanca pe langa poarta.
52' - Interventie decisiva a lui Lazar la sutul lui Nahnoianyi din careu.
50' - Ivan patrunde in careu si cade in duel cu Imerekov. Jocul este lasat sa continue.
21:33 A inceput repriza secunda. Raman aceleasi efective.
21:17 Pauza in meciul de la Lublin. Craiova scapa ieftin cu 0-0 dupa 45 de minute.
37' - Lazar se opune golului la sutul lui Buletsa din careu.
35' - Kabaiev suteaza de la 20 metri in plasa laterala.
28' - Joc slab al Craiovei pana in acest moment al meciului.
21' - Minge pe langa poarta Craiovei la sutul lui Nazaryna.
19' - Lazar blocheaza sutul lui Cristian dupa un contraatac.
17' - Raul Silva reia cu capul pe langa poarta din centrarea lui Hanca.
10' - Corner pentru gazde, mingea ajunge la Imerenko. Sut in blocajul oltenilor.
9' - Aproape de autogol Capatana la o minge centrata in fata portii Craiovei.
6' - Bancu vede primul cartonas galben al meciului.
20:30 A inceput meciul de la Lublin (Polonia).

Zorya: 53 Matsapura - 77 Danchenjo, 44 Batahov, 32 Imerekov, 47 Vantukh - 20 Churko, 29 Nazaryna, 10 Buletsa - 68 Cristian, 17 Nahnoianyi, 7 Kabaiev. Antrenor: Patrick Van Leeuwen.

Craiova: 1 Lazar - 23 Capatana, 2 Papp, 23 Raul Silva, 11 Bancu - 4 Cretu, 8 Mateiu - 33 Hanca, 24 Roguljic, 9 Ivan - 19 Koljic. Antrenor Laszlo Balint.

FINAL Shaktyor Soligorsk - CFR Cluj 0-0

21:50 Arbitrul pune capat meciului. Un 0-0 care lasa calificarea deschisa in returul din Gruia.
80'
- Deac vede primul galben al meciului pentru CFR.
75' - Debeljuh rateaza de putin poarta. Ramane 0-0.
62' - Ocazie pentru Soligorsk la centrarea lui Ivanovic pentru Placca.
55' - Paun e calcat pe glezna, dar adversarul scapa fara galben.
53' - Ivanovic trage peste poarta CFR-ului. Prima faza importanta a partii secunde.
21:02 A inceput repriza secunda. Nicio schimbare in cele doua efective.
20:46 Pauza in meciul de la Sakarya (Turcia).
19' - Ocazie si pentru CFR la capul lui Yuri din centrarea lui Deac. Bara s-a opus golului.
16' - Bara transversala o salveaza pe CFR la o lovitura de cap a lui Satara.
6' - Mare ocazie pentru Soligorsk. Portarul Scuffet blocheaza sutul lui Correia da Silva din sase metri.
20:00 A inceput meciul. Doar trei bielorusi in primul 11 la Soligorsk.

Soligorsk: 49 Plotinkov - 24 Simunovic, 21 Filipenko, 15 Satara, 5 Antic - 20 Divanovic, 8 Krymi, 18 Korzun - 96 Correia Da Silva, 11 Placca, 7 Ivanovic. Antrenor: Sergey Tashuev.

CFR: 1 Scuffet - 6 Graovac, 44 Yuri, 3 Burca, 45 Camora - 40 Cvek, 21 Boateng, 7 Paun - 10 Deac, 22 Debeljuh, 8 Roger. Antrenor: Dan Petrescu.

Arbitru: Ioannis Papadopoulos (Grecia).

Daca trec de acesti adversari pentru echipele din Romania mai e un pas pentru calificarea in grupe.

Vedeti aici posibilii adversari din playoff.