90'
CFR Cluj
Yuri 90'

Asa am trait Ballkani - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina de la 19:45 meciul FC Ballkani (Kosovo) - CFR Cluj din prima etapa a grupelor UEFA Conference League.

90'

Kosovarii reclama un fault in atac comis de Yuri, dar arbitrul elvetian ramane pe pozitie si scorul devine 1-1. Nu exista VAR la meciurile din Conference League.

90'

Gol Yuri!

CFR Cluj egaleaza prin Yuri Matias. A fost o degajare lunga a portarului Scuffet, mingea a fost prelungita de Burca si Yuri apare in sase metri si marcheaza cu capul.

78'

Bordeianu trimite pe langa poarta. Nu se leaga nimic in jocul campioanei Romaniei.

74'

Krasniqi suteaza pe langa poarta.

70'

O noua sansa pentru gazde la sutul lui Krasniqi. Mingea se duce peste poarta CFR-ului.

65'

Gol Thaqi!

Ballkani deschide scorul prin fundasul Thaqi. Un gol venit oarecum firesc dupa evolutia meciului de pana acum.

62'

Boateng preia in careu pe piept din pasa lui Deac si trimite pe langa poarta. Mingea a fost deviata. Al doilea corner pentru CFR Cluj.

61'

Dan Petrescu schimba in ofensiva prin introducerea lui Malele.

59'

Al treilea corner pentru Ballkani. Respinge apararea CFR-ului.

59'

Chiar si in aceasta repriza cei de la Ballkani continua sa domine jocul. CFR Cluj joaca economicos, la rezultat.

57'

Scuffet iese din poarta si boxeaza in afara terenului.

52'

Sut pe langa poarta CFR-ului dintr-o lovitura libera indirecta.

51'

Lovitura libera pentru gazde la o interventie a lui Boateng prin aluencare asupra lui Gripshi.

48'

Ciocnire intre Braun si Krasniqi. Cei doi raman pe gazon si au nevoie de ingrijiri medicale.

46'

Paun a intrat in locul lui Mistrati.

46'

Start de repriza secunda.

20:33

0-0 dupa primele 45 de minute.

45'

Sut de la distanta incercat de Mistrati. O executie slaba din partea jucatorului de la CFR.

34'

Posesie superioara pentru cei de la Ballkani pana acum (67%).

17'

Dellova il calca pe Cvek si se alege cu avertisment.

16'

Yeboah incearca sutul de la distanta. Mingea se duce mult peste poarta.

12'

Lovitura libera pentru gazde. Respinge apararea CFR-ulu si mingea ajunge la picioarele portarului albanez din echipa kosovara.

9'

CFR aproape de gol la sutul lui Deac din afara careului. Portarul Frasheri respinge cu o mana in corner.