2
FCSB
Dawa 82' Compagno 60'

Asa am trait Anderlecht - FCSB

Joi seara, de la 19:45, transmitem live text partida Anderlecht - FCSB din grupele UEFA Conference League.

21:40

Final de partida. FCSB obtine remiza la Bruxelles.

90'

Murillo loveste mingea dupa fluierul arbitrului si vede al doilea galben fiind eliminat.

82'

Gol Dawa!

FCSB egaleaza dupa o faza fixa. Dawa impinge mingea in poarta.

76'

Gol Vertonghen!

Anderlecht revine la conducere dupa o faza fixa. Centrare din lovitura libera si Vertonghen inscrie cu capul la coltul lung.

67'

Galben incasat de Compagno.

65'

Coman intra in locul lui Tavi Popescu.

60'

Gol Compagno!

Radunovic centrează din stanga si Compagno impinge mingea in poarta.

46'

Compagno si Radaslavescu au intrat la FCSB. Au iesit Dumiter si Olaru.

46'

20:33

Pauza la Bruxelles.

45'

Dumiter rateaza si el de putin egalarea.

45'

Ocazie mare FCSB la centrarea lui Radunovic. Portarul a respins incredibil din fata lui Dumiter.

44'

Mare sansa de gol pentru gazde la un contraatac cinci contra patru. Super interventie din partea lui Tarnovanu.

39'

Gol Verschaeren!

Centrare in careu si o reluare imparabila la coltul lung. 1-0 pentru Anderlecht!

37'

Ocazie FCSB! Tavi Popescu intra in careu printre doi adversari, sut pe poarta si Van Cromburgge se opune golului.

37'

Incercare îndrăzneață din partea lui Miculescu de la centrul terenului.

35'

Vertonghen ii da o palma in cap lui Olaru. Acesta ramane nesanctionat. Incredibila lipsa de reactie a centralului lituanian.

34'

Un singur sut pe poarta pana acum si acela a aparținut gazdelor.

33'

Radunovic centreaza in 11 metri pentru reluarea lui Miculescu. Mingea nu prinde poarta.

30'

Tavi Popescu iertat de galben dupa o interventie asupra lui Rafaelov.

26'

Ocazie mare pentru Anderlecht. Centrare in sase metri, Tarnovanu iese gresit pe centrare si Rafaelov sterge mingea cu tibi pe langa poarta.

25'

Este randul gazdelor sa incerce verticalizarea. Iese Tarnovanu si retine din fata lui Murillo.

24'

Oaida incearca o pasa directa pentru Miculescu. Mingea ajunge la portarul gazdelor.