2
0
CFR Cluj

Asa am trait Alkmaar - CFR Cluj

CFR Cluj a jucat pe terenul lui Alkmaar, joi seara, de la 19:45, in a patra etapa a fazei grupelor UEFA Conference League. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

21:34

Final de meci la Alkmaar.

86'

Gol Pavlidis!

Sah mat! Asa cum se intampla de cele mai multe ori ocaziile se razbuna si Pavlidis tocmai a inscris pentru 2-0 cu latul din sase metri dupa o faza la care noul intrat Manea a fost prins intre linii.

85'

Bara se opune la sutul lui Deac din afara careului!

78'

Costache in locul lui Culio.

78'

Gudmundsson reia cu capul peste poarta din fata unui Burca extrem de lent.

75'

Karlsson centreaza de pe dreapta in careul CFR-ului. Intervine Balgradean.

72'

Culio opreste prin fault un atac al gazdelor in jumatatea lor de teren.

70'

CFR nu reuseste nici la aceasta faza fixa sa-si puna in valoare jucatorii cu potential de marcatori.

69'

Sugawara intra dur asurap lui Camora in marginea terenului si arbitrul nu ezita sa scoata cartonasul galben. A fost cam de portocaliu intrarea...

66'

CFR scapa cu fata curata dupa o eroare comisa de Susic in duel cu Karlsson. Dan Petrescu e un car de nervi pe margine.

65'

Dubla schimbare la CFR: intra Boateng in locul lui Bordeianu si Petrila in locul lui Paun.

64'

Martins Indi se resimte dupa o lovitura la cap primita din partea lui Debeljuh intr-un duel aerian.

61'

Neintelegere in atacul CFR-ului intre Culio si Debeljuh. Echipa noastra iroseste o faza care se anunta promitatoare.

59'

Burca devine al doilea jucator de la CFR avertizat.

53'

Cat de aproape a trecut mingea trimisa de Karlsson spre coltul lung!

52'

Balgradean se opune din nou golului dupa o actiune rapida a gazdelor finalizata cu sutul noului intrat Reijnders.

51'

Extrem de activul Bordeianu obtine lovitura libera in jumatatea adversa.

48'

CFR aduce mingea in careul advers dupa o faza fixa. Respinge portarul pana la Bordeianu care incearca sutul. Se ridica fanionul pentru offside la Bouhenna.

47'

Parada a lui Balgradean cu piciorul la sutul lui Sugawara din interiorul careului.

46'

Debeljuh a intrat in locul lui Alibec. Acesta era singurul jucator avertizat de pe teren.

46'

S-a reluat meciul de la Alkmaar.

20:30

Pauza la Alkmaar. Echipa locala intra cu avantaj minim la cabine, scor 1-0.

39'

Camora scapa singur cu portarul si este blocat in extremis de Sugawara. CFR are primul corner al meciului, pentru amatorii de astfel de pariuri.

38'

Pavlidis surprins intr-un offside mare. Balgradean reusise oricum sa blocheze sutul atacantului de careu al lui AZ.

34'

Cea mai buna faza de atac a CFR-ului de pana acum. Mingea a fost scoasa in centru pentru sutul lui Culio si balonul trimis de acesta n-a trecut de poarta adversa.

32'

Burca acuza o problema musculara. Ar fi o grea pierdere si pentru echipa nationala a Romaniei in perspectiva meciului cu Islanda din preliminariile Cupei Mondiale.

30'

Bordeianu incearca sutul de la peste 30 de metri. Mingea se duce mult in lateral. Intre timp la Alkmaar a inceput sa ploua torential. In tribune sunt si cativa zeci de sustinatori ai CFR-ului.

24'

Alibec faulteaza in atac si nu scapa de avertisment. Nici nu avea cum. I-a dat peste picioare la modul golanesc unui adversar.

23'

AZ trece pe langa golul de 2-0. Balgradean respinge in lateral sutul lui Pavlidis din actiune. Pe respingere Gudmundsson reia pe langa poarta.

16'

Deac e faultat in banda terenului si obtine lovitura libera dupa un duel cu Wijndal. Nici de aceasta data CFR nu reuseste sa puna in pericol poarta adversa. Se apara bine AZ la aceste faze fixe.

12'

Fault obtinut de Culio in duel cu De Wit. CFR joaca inalt pentru urcarea lui Bouhenna, insa reluarea acestuia cu capul nu produce pericol la poarta lui AZ.

10'

AZ aduce din nou balonul in careul CFR-ului. Mingea ramane in posesia echipei olandeze. La cum se joaca in aceasta seara se pune doar problema scorului in aceasta partida.

6'

Semnalizare de offside la Deac.

6'

Sa fim cinstiti, preluarea lui Gudmundsson a fost jumatate cu mana. Arbitrul din Luxemburg n-a avut ochelari sa vada.

5'

Gol Gudmundsson!

De cinci minute au avut nevoie cei de la AZ sa deschida scorul. A fost un atac pozitional cu centrare din stanga in careu, unde Gudmundsson a preluat pe piept de langa Camora si l-a invins pe Balgradean cu un sut la coltul lung.