1
0
CFR Cluj

Asa am trait Lazio - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina, joi seara, de la ora 22:00, mansa tur a duelului dintre Lazio Roma si CFR Cluj, meci din faza playoff a Conference League.

Lazio a obtinut o singura victorie in ultimele cinci meciuri, in toate competitiile. Echipa lui Maurizio Sarri n-a mai castigat un meci oficial din 24 ianuarie, cand invingea campioana AC Milan de o maniera categorica pe teren propriu, scor 4-0. Au urmat doua remize si tot atatea infrangeri pentru echipa din capitala Italiei.

Doua victorii si trei infrangeri pentru CFR Cluj in ultimele cinci meciuri oficiale in campionatul Romaniei.

Formatia pregatita de Dan Petrescu se prezinta pe Olimpico dupa doua infrangeri consecutive, 0-1 cu FCSB si 0-2 cu Universitatea Craiova.

Petrescu spune ca doar un miracol ar face ca echipa din Gruia sa obtina un rezultat pozitiv in cele doua manse cu Lazio.

Cele doua echipe s-au mai intalnit in sezonul 2019/20, in faza grupelor din Europa League. Victoriile au fost atunci impartite, fiecare impunandu-se pe teren propriu: CFR 2-1 in Gruia si Lazio 1-0 pe Olimpico.

23:55

Final de partida. CFR pierde la Roma, desi a evoluat o repriza si jumatate in superioritate numerica. Returul e peste o saptamana, in Gruia, incepand cu 19:45.

90'

Lovitura libera pentru CFR in jumatatea adversa. Petrila trimite inalt pentru Manea, insa un fundas advers protejeaza si mingea iese afara.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

84'

Krasniqi patrunde in careu si incearca un exterior. Nimeni in fata portii la finalizare. Malele si Janga erau departe.

79'

Manea centreaza in careu si Cvek se ciocneste de Lazzari.

63'

Anderson trimite in zid, mingea ajunge la Pedro, dar Petrila blocheaza in extremis si rezulta un corner.

62'

Faza rapida a gazdelor cu un triunghi de pase in marginea careului. Zaccagni obtine lovitura libera in duel cu Yuri. Fundasul CFR-ului are un galben din prima repriza.

57'

Gila intervine decisiv la Yeboah. Corner pentru CFR.

56'

Doar 11,690 spectatori pe Stadio Olimpico la acest meci.

55'

Scuffet retine sutul lui Milinkovic-Savic din marginea careului. Prea usor a ajuns din nou sarbul la finalizare.

49'

Yuri reia cu capul pe langa poarta gazdelor.

46'

S-a reluat meciul. Petrila in locul lui Deac si Cvek in locul lui Boateng.

22:51

1-0 pentru Lazio la pauza. Echipa italiana a marcat in inferioritate numerica. CFR Cluj fara sut pe poarta in primele 45 de minute.

45'

Gol Immobile!

Lazio deschide scorul la ultima faza a primei reprize. Anderson a trimis in careu pentru Immobile aparut fara marcaj si acesta finalizeaza din voleu pentru 1-0.

45'

Immobile obtine cartonasul galben pentru Yuri.

45'

Acelasi Krasniqi a trimis direct din corner in bratele lui Maximiano, portarul lazial de astazi.