Conference League

Final de drum pentru Razvan Lucescu si PAOK in Conference League

Sursă foto: twitter.com/hellasfooty

Echipa elena PAOK Salonic a pierdut returul disputat pe teren propriu cu Olympique Marseille, scor 0-1.

Razvan Lucescu rateaza astfel calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce pierduse si mansa tur, cu 1-2.

Unicul gol al meciului de la Salonic a fost marcat de Dmitri Payet, in minutul 34.

Internationalul roman Alexandru Mitrita a intrat din minutul 57 la PAOK Salonic.

Intr-un alt meci din returul sferturilor de finala, AS Roma a facut scor pe Olimpico impotriva celor de la Bodo/Glimt, scor 4-0.

Niccolo Zaniolo (22 ani) a fost eroul formatiei pregatita de Jose Mourinho, cu un hattrick curat in minutele 23, 29 si 49.

Englezul Tony Abraham deschisese scorul dupa doar cinci minute de la startul partidei.

Echipa norvegiana castigase mansa tur, cu 2-1.

Intr-o alta partida, Feyenoord Rotterdam a trecut in deplasare de Slavia Praga, cu 3-1, obtinand calificarea in semifinale cu scorul general de 6-4.