1
Portugalia
Pepe 54'

Asa am trait Uruguay - Portugalia in optimi la Cupa Mondiala

Am transmis live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 21:00, a doua optime de finala de la Cupa Mondiala, meciul Uruguay - Portugalia.

22:55

Final de meci. Uruguay e calificata in sferturi. Final de drum pentru Portugalia.

90'

Muslera respinge in corner sutul lui Quaresma. Urca si Rui Patricio in careul uruguayan.

90'

Primul galben al meciului este incasat de Ronaldo pentru proteste.

90'

Ronaldo suteaza pe langa poarta cand se anunta minutele suplimentare. Patru la numar.

89'

Minge pentru Ronaldo in marginea careului. Intervine Vecino la sacrificiu.

85'

Manuel Fernandes prinde poarta cu un sut din afara careului si atat.

74'

Andre Silva in locul lui Guedes la portughezi si Stuani in locul lui Cavani, accidentat.

71'

Ce imagine frumoasa! Ronaldo il ajuta pe Cavani sa paraseasca terenul, accidentat. In 1998, Stelea a oferit o imagine similara cand l-a luat la propriu in spate pe un tunisian accidentat si l-a scos in afara terenului.

70'

Gafa comisa de Muslera la o iesire din suprafata de protectie, mingea ajunge la Bernardo Silva si acesta suteaza peste poarta.

65'

Quaresma a intrat la portughezi.

63'

Vecino intervine decisiv si respinge din fata lui Ronaldo in centrul careului uruguayan.

62'

Gol Cavani!

Gafa uriasa in apararea portugheza cu Pepe care sare pe sub minge. Cavani ajunge in pozitie de finalizare si inscrie cu o executie cu latul din 16 metri.

61'

Un nou corner al portughezilor, de aceasta data intervine Muslera.

54'

Gol Pepe!

Portugalia insista mai mult si obtine un corner din care Pepe restabileste egalitatea cu capul. Primul gol incasat de Uruguay la acest turneul final.

46'

Se fluiera startul reprizei secunde.

21:48

Pauza la Soci.

32'

Ronaldo suteaza in zidul uruguayan dintr-o lovitura libera.

26'

Centrare in careul uruguayan din lovitura libera. Fonte trece pe langa balon.

22'

Rui Patricio blocheaza cu o mana sutul trimis de Luis Suarez din lovitura libera.

14'

Minge in careu pentru Luis Suarez si acesta obtine cornerul.

11'

Sansa pentru lusitani la lovitura de cap a lui Fonte, insa a fost un fault in atac asupra lui Vecino.

8'

Gol Cavani!

Uruguay deschide scorul prin Cavani din centrarea fabuloasa oferita de Luis Suarez. Finalizare cu capul din sase metri.

6'

Ronaldo trimite pe spatiul portii din afara careului. O minge de incalzire pentru Muslera.

4'

Primul corner al meciului la interventia lui Fonte asupra lui Nandez.

1'

Incepe meciul de la Soci.

20:58

Mexicanul Cesar Ramos arbitreaza la centru.

20:46
10:26

O singura data in istorie Uruguay a jucat la Cupa Mondiala, in optimi, impotriva unei echipe din Europa. S-a intamplat la Mondialul din 1990, cand "Celestii" au pierdut 0-2 in fata Italiei.