2
Franta
Griezmann 61' Varane 40'

Asa am trait Uruguay - Franta in sferturi. Gafa uluitoare a portarului Muslera

Am transmis live text in aceasta pagina primul sfert de finala la Cupa Mondiala: Uruguay - Franta.

18:53

Nestor Pitana pune punct meciului si Franta se califica in semifinale.

88'

Mbappe ii lasa locul lui Dembele.

73'

Tolisso trimite pe langa poarta si Franta rateaza sansa golului trei.

68'

Mbappe si Rodriguez avertizati. Pogba merita si el un galben, dar scapa cu fata curata.

67'

Se incing spiritele dupa un fault asupra lui Mbappe in marginea careului francez.

61'

Gol Griezmann!

Gafa monumentala a lui Muslera la sutul lui Griezmann si Franta isi dubleaza avantajul. Atacantul francez nici nu a dorit sa se bucure dupa acest gol de portar.

59'

De asemenea a intrat si Cristian Rodriguez la sud-americani.

59'

Rodriguez intra in locul lui Stuani, un inlocuitor al lui Cavani care nu s-a remarcat decat prin plasamentul deficitar la golul Frantei.

58'

Minge scoasa la marginea careului de unde Caceres reia peste poarta.

57'

Doua schimbari pregatite de uruguayeni pe margine.

46'

17:49

Pauza in meciul de la Nijni Novgorod.

43'

Sansa uriasa de gol ratata de Uruguay prin Caceres. Reluare cu capul si Lloris blocheaza incredibil cu o mana. Apoi, pe urmarire, din doi metri, Godin trimite mult peste poarta.

40'

Gol Varane!

Franta deschide scorul la primul sut pe poarta. Griezmann centreaza perfect din lovitura libera si Varane sterge mingea la coltul lung din fata lui Stuani. S-a aparat rau atacantul uruguayan.

38'

Betancour este avertizat pentru un fault asupra lui Tolisso si va fi suspendat intr-o eventuala semifinala disputata de Uruguay.

32'

Hernandez ii plateste polita lui Nandez si vede primul galben al meciului.

20'

Godin le strica francezilor jocul de pase si indeparteaza balonul. Pentru prima data Franta a pus mingea jos in jumatatea adversa.

15'

Giroud trimite cu capul pentru Mbappe, dar acesta sare in contratimp si trimite peste poarta dintr-o pozitie foarte buna.

13'

Corner pentru Uruguay, mingea este reluata nu foarte tare spre poarta si Lloris respinge pentru mai multa siguranta. Stuani urmarea acolo mingea.