2
Anglia
Kane 90' 12'

Asa am trait Tunisia - Anglia in Grupa G

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 21:00 meciul dintre Tunisia si Anglia, partida care a contat pentru Grupa G a Cupei Mondiale.

22:55

S-a incheiat meciul cu victoria Angliei.

90'

Gol Kane!

Corner de pe dreapta, deviere la bara a doua si Kane marcheaza cu capul.

80'

Loftus-Cheek intra in locul lui Alli.

74'

Ben Amor intra in locul lui Sliti.

69'

Trippier suteaza dezamagitor pe langa poarta dintr-o pozitie mai mult decat favorabila.

68'

Rashford intra in locul lui Sterling.

65'

Anglia domina dar nu convinge. O dominare fara urmari pe tabela.

50'

Kane este trantit in careul tunisian si englezii solicita penalty. Jocul continua.

46'

21:48

Se incheie prima repriza.

44'

Demarcare a lui Lingard si mingea trimisa de acesta pe langa portarul tunisian loveste bara!

39'

Stones da pe langa minge in careul tunisian si asistam la cea mai mare ratare de pana acum a turneului final. Intr-o prima faza Ben Youssef respinsese cu capul de pe linia portii.

36'

Gol Sassi!

Gol marcat din lovitura de la 11 metri. Pickford a ghicit coltul si n-a fost departe sa blocheze.

33'

Ben Youssef este faultat in careu si este penalty pentru Tunisia la imprudenta comisa de Walker.

26'

Maguire pierde mingea in flancul stang si tunisienii rateaza o buna sansa. Sassi trimite la poarta si este corner.

24'

Young il gaseste la bara a doua pe Lingard si acesta rateaza complet executia singur cu poarta in fata.

23'

Sliti incearca sutul de la distanta si trimite mult peste poarta.

22'

Bronn urca pe dreapta si obtine lovitura de la colt. Prima faza importanta a tunisienilor.

18'

Henderson il incearca pe noul intrat Ben Mustafa cu un sut de la distanta.

15'

Hassen nu mai poate continua si iese in lacrimi. Intra Ben Mustafa, portar la Al Shabab, noua echipa a lui Marius Sumudica.

12'

Gol Kane!

Stones loveste cu capul si Hassen scoate mingea in fata, iar Kane o impinge cu capul in poarta. Un avantaj firesc dupa startul de meci dominat de englezi.

5'

Probleme pentru portarul tunisian Hassen. Acesta primeste ingrijiri medicale la nivelul gazonului.

4'

Ratare monumentala a Angliei prin Sterling dupa o cascada de pase din prima. A fost acolo un offside nesemnalizat la Lingard.

3'

Lingard aproape de gol. Corner pentru englezi si este pericol la poarta tunisiana. Hassen blocheaza in extremis.

1'

Startul meciului de la Volgograd.

20:14
13:56

Ultima oara Tunisia a jucat la un turneu final Mondial in 2006, cand a obtinut un singur punct intr-o grupa cu Arabia Saudita, Spania si Ucraina.

13:56

Anglia n-a marcat mai mult de un gol in ultimele noua partide disputate la turneul final Mondial.

13:55

Anglia n-a pierdut niciodata contra echipelor de pe continentul negru, inregistrand trei victorii si trei remize.

13:55

Anglia revine la Cupa Mondiala dupa un turneu final dezastruos in Brazilia 2014, cu un singur punct obtinut dupa 1-2 cu Italia, 1-2 cu Uruguay si 0-0 contra celor din Costa Rica.

13:55

De la victoria obtinuta in 1978 contra Mexicului, scor 3-1, Tunisia n-a mai obtinut decat patru remize in ultimele 11 meciuri la Cupa Mondiala, printre acestea si un 1-1 cu Romania in 1998 la Paris pe Stade de France.

13:55

Cele doua echipe s-au mai intalnit de doua ori pana acum. In 1990 intr-un amical incheiat la egalitate, scor 1-1, si la Cupa Mondiala din 1998, cand Anglia invingea Tunisia, cu 2-0, intr-un meci disputat la Marsilia. Romania facea parte din grupa celor doua la momentul respectiv.