1
Egipt
Salah 74'

Asa am trait Rusia - Egipt

Rusia si Egipt au deschis, marti seara, live text in aceasta pagina de la ora 21:00, etapa a doua din faza grupelor.

22:53

Final de meci.

84'

Avertisment pentru Smolov, jucator intrat la rusi in partea secunda.

82'

Kahraba in locul lui Mohsen la egipteni. Schimbare post pe post.

79'

Smolov intra in locul lui Dzyuba.

74'

Gol Salah!

Sut impecabil trimis de Salah din 11 metri. Egiptul inscrie primul meci la Cupa Mondiala.

72'

Lovitura de la 11 metri pentru egipteni dupa interventia arbitrilor din fata monitoarelor.

67'

Trezeguet trimite pe langa poarta rusa din afara careului.

64'

Warda intra in locul lui Elneny.

63'

Gol Dzyuba!

Egiptul e KO si Rusia se desprinde prin Dzyuba, jucator care ajunge la doua reusite in acest turneu final. Dzyuba da mingea pe langa Gabr si inscrie cu un sut in forta.

60'

Gol Cheryshev!

Rusia isi dubleaza avantajul prin Cheryshev, jucator care il egaleaza pe Cristiano Ronaldo in topul marcatorilor.

56'

Minge in careu pentru Salah si sutul acestuia este blocat in corner.

47'

Gol Fathi (ag)!

Rusia deschide scorul prin autogolul lui Fathi. Al cincilea autogol la aceasta Cupa Mondiala!

46'

Rusii dau startul partii secunde.

21:55
21:46

Enrique Caceres din Paraguay fluiera finalul primei reprize dupa doar zece secunde suplimentare.

42'

Sansa de gol irosita de Salah. Sut din intoarcere de la 16 metri. Mingea trece putin pe langa poarta si fanii egipteni isi pun mainile in cap.

39'

Elneny trimite la intalnire pentru Mohsen si varful egiptean loveste gresit mingea.

35'

Centrare a lui Fathi din flancul drept pentru Mohsen. Reluare pe langa poarta.

28'

Golovin arunca mingea in fata portii pentru urcarea lui Fernandes. Resping egiptenii care de cateva minute bune n-au mai trecut centrul terenului.

26'

Elshenawy se inalta si culege balonul din fata lui Dzyuba.

24'

Gazinsky suteaza de la distanta si la distanta de poarta egipteana.

22'

Minge aruncata in fata portii egiptenilor. Dzyuba trece pe sub minge.

16'

Egiptenii ataca in valuri si Trezeguet trimite pe langa poarta. Meciul are un ritm bun, cu faze pe contre.

15'

Corner

Mohsen reia cu capul spre poarta. Mingea e deviata intr-un al doilea corner consecutiv pentru egipteni.

8'

Lovitura libera pentru rusi ramasa fara rezultat. Respinge Mohsen din fata puternicului Dzyuba.

1'

Incepe meciul de la Sankt Petersburg.

0'
11:02

Egiptul cauta prima victorie la Cupa Mondiala in ceea ce va fi al saselea lor meci la turneul final, in timp ce Rusia n-a mai iesit din grupe din 1986, cand evolua sub titulatura Uniunii Sovietice.

11:02

Egipt n-a mai inscris la Cupa Mondiala de la 1-1 contra Olandei in 1990.

11:02

Rusia n-a mai castigat al doilea meci disputat la Cupa Mondiala de la 3-0 cu Noua Zeelanda in 1982.