Veteranul Marquez intra in locul lui Guardado.

66'

Gol Hernandez!

Mexic are 2-0 pe tabela dupa golul lui "Chicharito" Hernandez pe contraatac.

61'

Coreea de Sud trece din nou pe langa gol la un sut din careu in blocajul mexican.

58'

Jo se opune golului la sutul lui Guardado. Mingea se ducea spre vinclu.

58'

Avertisment incasat de Kim.

52'

Sud-coreenii solicita penalty, dar decizia lui Mazic e corecta. Mingea l-a lovit in piept pe Salcedo.

46'

Incepe repriza a doua.

18:47

Pauza.

42'

Lozano insira trei adversari si trimite peste poarta.

39'

Ochoa intervine decisiv si inchide unghiul in fata lui Son.

27'

Vela scoate mingea in marginea careului pentru sutul trimis de Layun. Mingea este scoasa in corner de portarul sud-coreean.

26'

Gol Vela!

Lovitura de la 11 metri transformata de Vela si Mexic are 1-0 pe tabela.

24'

Penalty pentru mexicani la centrarea lui Guardado oprita cu mana de Jang. Decizie incontestabila.

24'

Replica mexicanilor pe contraatac cu mingea lui Hernandez pentru Lozano in fata portii. O pasa prea tare.

23'

Ochoa scoate de sub transversala lovitura de cap trimisa de un sud-coreean. Corner pentru asiatici.

22'

Son scapa pe poarta mexicana si trage de doua ori in blocaj, iar a treia oara pe langa poarta. O preluare cu mana nesanctionata de arbitrul sarb Mazic.

12'

Hernandez reia cu capul pe langa poarta o minge centrata din lovitura libera. Prima faza importanta a meciului.

1'

Start de partida.

0'
12:39

Coreea de Sud a invins Mexic, cu 1-0, la Jocurile Olimpice de la Rio, in 2016. Shin Taeyong, actualul selectioner sud-coreean, a stat pe banca asiaticilor si la acel meci.

12:38

Mexic a mai disputat un meci pe 23 iunie la Cupa Mondiala chiar la editia precedenta si a invins Croatia, cu 3-1.

12:38

Mexic a pierdut doar doua din ultimele 18 meciuri la Cupa Mondiala in faza grupelor, castigand noua dintre acestea. 1-2 cu Germania in 2006 si 0-1 cu Uruguay in 2010 sunt cele doua infrangeri ale mexicanilor.