2
Japonia
Osako 73' Kagawa 5'

Asa am trait Columbia - Japonia in Grupa H

Columbia si Japonia si-au inceput parcursul la Cupa Mondiala din Rusia, marti dupa-amiaza, live text in aceasta pagina, cu incepere de la ora 15:00.

16:53

S-a terminat meciul si asistam la o noua surpriza la Cupa Mondiala.

90'

Cinci minute de prelungire.

86'

Galben incasat de James Rodriguez pentru un fault din spate.

79'

Shibasaki inlocuit de Yamaguchi.

78'

Corner

James Rodriguez in pozitie de finalizare. Sutul este blocat.

73'

Gol Osako!

Japonia revine la conducere dupa o faza fixa. Centrare din corner si Osako reia decisiv cu capul in poarta.

59'

James Rodriguez intea in locul lui Quintero.

58'

Inui il intinde pe Ospina cu un sutr care cauta prima bara.

57'

Japonia domina inceputul reprizei secunde in cautarea golului doi.

54'

Ospina se opune golului la sutul lui Osako. Minge pe coltul scurt blocata de columbian.

46'

Start de repriza secunda.

15:47

Fluier de prima repriza.

38'

Gol Quintero!

Lovitura libera periculoasa pentru poarta japoneza. Quintero trimite pe jos, pe sub zidul japonez, si veteranul Kawashima este pacalit. O executie total atipica, nimeni nu se astepta la asa ceva.

34'

O noua centrare lunga pentru Falcao si mingea agatata de acesta ajunge in bratele portarului japonez.

25'

Mojica centreaza la intalnire in fata portii pentru aparitia lui Cuadrado. Intervine Nagatomo si acorda corner columbienilor.

15'

Japonia aproape de 2-0 prin Inui, al carui sut din interiorul careului trece pe langa poarta.

12'

Sansa de gol ratata de Falcao la o faza fixa. Scapat din marcajul japonezilor, cel supranumit El Tigre trimite in bratele lui Kawashima.

5'

Gol Kagawa!

Lovitura de la 11 metri este transformata magistral de Kagawa si Japonia conduce cu 1-0.

4'

Cartonas rosu Sanchez!

Carlos Sanchez opreste mingea cu mana intr-o faza iminenta de gol si este eliminat de slovenul Damir Skomina. Primul cartonas rosu de la aceasta editie a Cupei Mondiale.

3'

Penalty pentru japonezi acordat pentru un hent, dupa ce Osako ratase singur cu portarul Ospina.

1'

Start de meci la Saransk. Japonia a avut lovitura de deschidere.

14:57
11:12

Japonia este fara victorie in ultimele sase meciuri disputate la Cupa Mondiala pe pamant european, pierzand cinci dintre aceste meciuri.

11:12

Niciunul din cele 18 meciuri disputate de Columbia la Cupa Mondiala nu s-a incheiat fara gol sau goluri. Doar SUA (33) si Austria (29) au disputat mai multe meciuri la turneul final fara 0-0.

11:11

Cea mai recenta intalnire a avut la Cupa Mondiala din Brazilia 2014, in faza grupelor ca si acum, Columbia impunandu-se, cu 4-1.

11:10

Columbia e neinvinsa in ultimele trei meciuri contra Japoniei, castigand doua dintre aceste partide.