1
Elvetia
Zuber 50'

Asa am trait Brazilia - Elvetia. Inca o surpriza la Mondial!

De la 21:00 am transmis duminica seara in aceasta pagina meciul Brazilia - Elvetia din Grupa E la Cupa Mondiala.

22:56

Meciul se incheie dupa o lovitura libera executata de Neymar si ramasa fara rezultat.

90'

Miranda trimite putin pe langa poarta. Brazilia ataca furibund in cautarea golului victoriei.

89'

Centrare excelenta si Firmino reia pe poarta cu capul. Sommer din nou decisiv.

88'

Sommer retine lovitura de cap a lui Neymar aparut neasteptat in zona punctului cu var de la 11 metri.

82'

Firmino se demarca in careu si cauta poarta dintr-un unghi greu. Sut peste poarta.

80'

Seferovic ii lasa locul lui Embolo.

79'

Firmino intra in locul lui Gabriel Jesus.

77'

Neymar incearca poarta cu un sut de la distanta. Prinde Sommer.

73'

Gabriel Jesus se arunca in careul elvetian si solicita penalty.

71'

Zakaria intra in locul lui Behrami.

70'

Countinho aproape de dubla. Il intoarce din preluare pe Lichsteiner si trimite pe langa poarta.

68'

Cartonas galben Behrami!

Inca un galben in tabara elvetienilor.

67'

Renato Augusto intra in locul lui Paulinho.

66'

Neymar trimite slab din lovitura libera.

65'

Schaer avertizat pentru un fault asupra lui Neymar.

60'

Fernandinho intra in locul lui Casemiro.

57'

Brazilia se napusteste asupra portii adverse si Coutinho suteaza de doua ori in blocaj. Mingea ajunge la Neymar si acesta primeste o contra puternica. Neymar schioapata pe teren.

50'

Gol Zuber!

Elvetia egaleaza dupa un corner obtinut de Shaqiri si transformat in gol de Zuber.

47'

Casemiro opreste contraatacul elvetian cu pretul unui avertisment.

46'

21:48

Pauza la Rostov.

45'

Tiago Silva apare la finalizare si trimite pe langa poarta.

20'

Gol Coutinho!

Sut subperb cu dreptul din afara careului. O minge covrig care l-a invins pe Sommer.

17'

Centrarea lui Jesus se duce in bratele lui Sommer.

13'

Jesus incearca pasa pentru Willian si mingea iese afara. Brazilia tot mai prezenta in careul advers.

11'

Paulinho aproape de gol dupa o eroare a defensivei elvetiene.

3'

Elvetia incepe ofensiv si Dzemaili trimite peste poarta braziliana. O reluare complet ratata.

1'

A inceput meciul de la Rostov.

0'
23:10

De trei ori s-au mai intalnit pana acum Brazilia si Elvetia, fiecare impartindu-si victoriile. Singura remiza dateaza din 1950, un 2-2 la Cupa Mondiala. Brazilia s-a impus cu 2-1 intr-un amical in 2006, iar in cea mai recenta confruntare Elvetia s-a impus in 2013, cu 1-0, dupa un autogol al lui Dani Alves.

23:08

Sase meciuri fara infrangere are Elvetia, incluzand aici si un 1-1 cu Spania in deplasare intr-unul dintre amicalele dinaintea Cupei Mondiale.

23:07

Elvetia a ajuns la turneul final dupa un baraj contra Irlandei de Nord si un penalty controversat acordat de Ovidiu Hategan la Belfast. O eroare majora care a cantarit decisiv si care l-a scos pe Hategan de pe lista arbitrilor de la Cupa Mondiala.

23:06

Brazilia va avea o serie de 11 meciuri fara infrangere la startul partidei cu Elvetia, opt dintre acestea fiind victorii.

23:05

Preliminariile pentru Rusia 2018 au redresat Brazilia, echipa care a dominat calificarile sud-americane cu 12 victorii din 18 meciuri si doar o singura infrangere.

23:04

Brazilia se numara printre favoritele la castigarea Cupei Mondiale, desi ultimele turnee finale nu au aduse deloc rezultatele asteptate de fani. Eliminarea in semifinale dupa 1-7 cu Germania pe teren propriu in urma cu patru ani a lasat o intreaga natiune in lacrimi, dupa care la Copa America in 2015 si 2016 brazilienii au esuat lamentabil.