1
Tunisia
Khazri 90' Bronn 18'

Asa am trait Belgia - Tunisia in Grupa G

Revedeti aici faza cu faza meciul cu cele mai multe goluri de la Cupa Mondiala din Rusia.

90'

Gol Khazri!

Tunisia reduce din diferenta la ultima faza a meciului.

90'

Gol Batshuayi!

Centrare din dreapta oferita de Tielemans si Batshuayi inscrie din alunecare pentru 5-1.

86'

Tielemans intra in locul lui Mertens.

81'

A treia ocazie ratata de Batshuayi. Voleu din centrarea lui De Bruyne si portarul Ben Mustapha se opune golului.

80'

Carrasco suteaza din interiorul careului, respinge portarul tunisian in fata si Batshuayi reia in transversala.

76'

Batshuayi rateaza cu poarta goala. Intervine decisiv Meriah.

68'

Hazard ii lasa locul lui Batshuayi.

67'

Badri gaseste poarta cu un sut din intoarcere. Minge blocata de Courtois.

65'

Doar al doilea corner pentru tunisieni in acest meci.

61'

Jocul se muta la cealalta poarta unde Carrasco trimite putin alaturi.

61'

Minge in careul belgian si Meunier il blocheaza in extremis pe Badri.

59'

Ultima schimbare la tunisieni: Sliti in locul lui Sassi.

59'

Lukaku este inlocuit cu Fellaini.

52'

Gol Hazard!

Hazard scapa singur cu portarul, preia pe piept, trece de Bel Mustapha si inscrie pentru 4-1 cu un sut in poarta goala.

50'

Badri il testeaza pe Courtois cu un sut din actiune. Un sut pe jos ramas fara consecinte pe tabela.

49'

Minge in careu pentru Khazri, insa acesta rateaza preluarea.

46'

Meciul este reluat.

15:49

Pauza la Moscova.

45'

Gol Lukaku!

Apararea tunisiana e facuta KO si Lukaku finalizeaza cu o minge trimisa peste portar.

45'

Actiune rapida a belgienilor cu De Bruyne si Lukaku in prim plan. Acesta din urma nu ajunge la minge centrata in forta in sase metri.

41'

Ben Youssef iese si el accidentat. Intra Ben Alouane.

33'

Sut in forta trimis de Khazri si Courtois respinge cu dificultate.

31'

Tunisia aproape de 2-2 la sutul lui Sassi din marginea careului. Balonul se scurge pe langa poarta.

24'

Naguez intra in locul lui Bronn.

22'

Accidentare bizara suferita de Bronn. Acesta este lovit de o minge trimisa de Carrasco puternic din apropiere si nu mai poate continuat. Este scos pe targa.

21'

Alderweireld patrunde si suteaza pe langa poarta, in timp ce un tunisian era cazut la pamant.

18'

Gol Bronn!

Khazri centreaza din lovitura libera si Bronn inscrie cu capul pentru 2-1. Tunisia revine in meci.

16'

Gol Lukaku!

Faza superba a belgienilor pornita de la o recuperare a lui Mertens in propria jumatate. Acesta paseaza lui Lukaku in careu si atacantul belgian inscrie cu stangul la coltul lung.

15'

Carrasco trimite pe poarta si prinde Ben Moustapha.

14'

Sassi incaseaza primul avertisment al meciului.

13'

Aproape de dubla Hazard la pasa lui Lukaku in fata portii.

7'

Gol Hazard!

Lovitura de la 11 metri transformata de Hazard.

5'

Ben Youssef intra tare asupra lui Hazard si se acorda penalty la prima vedere, dar VAR-ul isi intra in rol.

1'

Incepe meciul de la Moscova. Se joaca pe Spartak Arena.

14:56
12:35

Tunisia si-a pierdut portarul titular, pe Mouez Hassen, la meciul cu Anglia. In locul acestuia va intra Ben Mustapha.

12:34

Cele doua echipe s-au mai intalnit de trei ori. Tunisia a castigat cu 2-1 un amical in 1992, dupa care a fost un 1-1 la Cupa Mondiala din 2002. Ultima disputa dateaza din iunie 2014 si a fost castigata de Belgia, cu 1-0, intr-un amical.