2
Croatia
Vida 101' Kramarjic 39'

Asa am trait Rusia - Croatia in ultimul sfert de finala

De la 21:00 am transmis live text in aceasta pagina ultimul sfert de finala la Cupa Mondiala: Rusia - Croatia.

23:51

Croatia se califica dupa 20 de ani din nou in semifinalele Cupei Mondiale!

Penalty
P

Rakitic executa ultimul si o califica pe Croatia in semifinale!
Rusia - Croatia 3-4

P

P

Kuziaev mentine Rusia in viata.
Rusia - Croatia 3-3

P

Vida marcheaza si el cu o executie sigura.
Rusia - Croatia 2-3

P

Veteranul Iganshevich suteaza in forta si inscrie.
Rusia - Croatia 2-2

P

Modric inscrie cu mare sansa. Akinfeev atinsese mingea care apoi a intrat in poarta.
Rusia - Croatia 1-2

P

Mario Fernandes suteaza incredibil de slab. Mingea se duce pe langa poarta!

P

Akinfeev respinge sutul lui Kovacic!

P

Dzagoev inscrie cu un sut sigur.
Rusia - Croatia 1-1

P

Brozovic scutura plasa cu un sut la inaltime.
Rusia - Croatia 0-1

P

Smolov fata in fata cu Subasic. Sut slab si apara portarul croat.

P

Incep loviturile de la 11 metri. Primii executa rusii.

Pauza 4
23:37

Finalul celor 120 de minute. Ultima semifinalista se decide la 11 metri.

Prelungiri 2
119'

Subasic blocheaza sutul lui Erokhin din afara careului.

115'

Gol Fernandes!

Rusia egaleaza prin Mario Fernandes cu o lovitura de cap la coltul lung.

114'

Pivaric este avertizat pentru un hent in marginea careului.

113'

Acelasi Subasic agata mingea centrata de Smolov spre Gazinsky.

111'

Subasic blocheaza sutul lui Kuziaev.

109'

Mandzukic o ia la fuga spre careul Rusiei si e agatat din spate de Gazinsky.

106'

Se reia partida. Rusii din tribune invoca Divinitatea pentru ultimele 15 minute.

Pauza 3
23:18

S-a terminat prima repriza de prelungiri.

Prelungiri 1
104'

Doua cornere la rand si Erokhin reia pana la urma pe langa poarta.

101'

Gol Vida!

Croatia trece in avantaj dupa lovitura de cap a lui Vida. O minge practic strecurata in poarta.

100'

Contra a rusilor prin Golovin si Smolov, iar acesta cade in careul croat. Nu se acorda nimic.

91'

Start de prelungiri.

Pauza 2
22:55

Sandro Ricci fluiera finalul celor 90. Meciul intra in prelungiri.

90'

Subasic a ramas in poarta si a respins sutul incercat de Smolov la coltul scurt.

89'

Subasic se accidenteaza si face semne disperate ca nu mai poate continua. Croatii abia ce au efectuat toate schimbarile.

88'

Intra Kovacic in locul lui Kramarijc.

85'

Golovin centreaza in careul croat dintr-o lovitura libera. Resping croatii si Modric iese cu mingea la picior.

79'

Dzyuba ii lasa locul in teren lui Gazinksy.

77'

Modric il cauta pe Mandzukic, dar acesta reia cu capul peste poarta.

76'

Doua sanse pentru croati la suturile lui Modric si Vraljko. Scoate pana la urma Erokhin in corner.

72'

Fernandes centreaza in careul croat si Erokhin reia cu capul peste poarta.

64'

Croatia preseaza puternic in cautarea golului doi. Stiu probabil ca sansele lor scad daca meciul ajunge in prelungiri sau la 11 metri.

62'

Dzyuba reia cu capul dupa un corner, dar o face slab si Subasic intervine fara probleme.

60'

Sansa uriasa ratata de croati prin Perisic. Mingea loveste bara si iese incredibil in afara terenului. Ce inseamna sa fie o bara fabricata in Rusia, pentru a glumi putin.

54'

Erokhin intra in locul lui Samedov.

46'

21:49

Pauza in meciul de la Soci.

39'

Gol Kramarjic!

Croatia egaleaza prin lovitura de cap a lui Kramarijc din pasa lui Mandzukic.

38'

Strinic avertizat pentru o tinere din spate asupra lui Samedov.

35'

Lovren este avertizat pentru un fault asupra lui Dzyuba.

31'

Gol Cheryshev!

Rusia deschide scorul cu un sut superb in vinclul portii croate.

28'

Centrare din dreapta si Perisic sterge mingea cu capul pe langa poarta.

16'

Rakitic suteaza peste poarta din lovitura libera.

15'

Rebic patrunde in dribling si obtine lovitura libera in marginea careului rus.

11'

Croatii s-au incalzit mai greu, dar in ultimele minute au inceput sa controleze centrul terenului. Vrsaljko trimite in careu pentru Mandzukic, acesta da pe langa minge.

6'

Croatia aduce in premiera mingea in careul rusilor si Rebic reia cu capul peste poarta lui Akinfeev.

4'

Centrare in careul croat si Dzyuba reia in blocajul lui Lovren.

1'

A inceput meciul de la Soci.

20:27
10:47

Rusia cauta prima semifinala la un turneu major dupa EURO 2008, unde era eliminata de Spania, viitoarea campioana a Europei.

10:47

Pentru a treia oara in istorie Croatia intalneste la Cupa Mondiala o echipa gazda. A pierdut cu Franta in semifinalele din 1998, scor 1-2, si a fost invinsa de Brazilia in 2014, cu 3-1, in chiar meciul inaugural al turneului final.