3
Columbia
Quadrado 77' Falcao 72' Mina 40'

Asa am trait Polonia - Columbia

Invinse in prima etapa, Polonia si Columbia au luptat in meci direct cu spatele la zid. Partida a fost live text aici incepand cu ora 21:00.

22:55

88'

Lewandowski il intinde pe Ospina cu un sut in forta din afara careului.

78'

Intra Bacca in locul lui Falcao.

77'

Gol Quadrado!

James Rodriguez paseaza decisiv pentru cursa lui Quadrado si acesta inscrie pe contraatac singur cu portarul.

72'

Gol Falcao!

Quintero il lasa pe Falcao singur cu portarul polonez si cel supranumit "El Tigre" inscrie cu un exterior la coltul lung.

67'

Zielinsky obtine lovitura libera in jumatatea columbiana.

58'

Lewandowski este scapat din marcaj si atacantul polonez este blocat de Ospina cu pretul unei lovituri incasate sub centura.

58'

Kownacki ii lasa locul in teren lui Grosicki.

57'

Quadrado suteaza mult peste poarta.

56'

Contraatac al Columbiei prin Quintero. Sut in blocaj.

21:49

Pauza la Kazan.

40'

Gol Mina!

Corner executat ca la carte de columbieni. Quintero pentru Rodriguez in careu si centrare in sase metri unde Mina pluteste in aer si inscrie cu capul.

36'

Cuadrado il pune la incercare pe portarul polonez cu un sut din unghi. Corner pentru columbieni ramas fara rezultat.

31'

Aguilar paraseste terenul pe targa. Uribe intra in locul acestuia.

25'

Contraatac al columbienilor cu Falcao in prim plan. Acesta incearca un calcai pentru Cuadrado, intervine Piszczek si respinge in corner.

23'

Replica polonezii si Lewandowski obtine cornerul.

22'

Columbia aproape sa surprinda Polonia la invaluirea lui Arias in careul advers.

20'

Minge in marginea careului polonez pentru Falcao, acesta centreaza intr-un adversar.

19'

Cornerul ramane fara rezultat, dar polonezii pastreaza posesia.

18'

Zielinsky suteaza din afara careului si este corner pentru Polonia.

5'

Ospina se accidenteaza stupid incercand sa grabeasca degajarea balonului.

1'

A inceput meciul.

19:56
00:25

Niciunul dintre ultimele nou meciuri ale Poloniei la Cupa Mondiala contra formatiilor sud-americane s-a terminat remiza. Au fost cinci infrangeri si patru victorii pentru polonezi.

00:24

Columbia are amintiri negre de la meciurile contra echipelor europene la Cupa Mondiala, castigand doar doua din precedentele noua confruntari. De doua ori i-a invins chiar Romania, in 1994 si 1998.

00:23

Ultima oara Polonia a castigat un amical in fata Columbiei, scor 2-1, in 2006.

00:23

Selectionerul polonez Nawalka a disputat al 34-lea si ultimul sau meci in nationala tarii sale contra Columbiei. A fost primul meci intre cele doua echipe si Polonia s-a impus, cu 4-1.