1
Anglia
Trippier 6'

Asa am trait Croatia - Anglia pentru un loc in finala Cupei Mondiale

Miercuri dupa ora 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Croatia - Anglia, a doua semifinala a Cupei Mondiala. Franta este prima finalista a competitiei.

23:37

Fluier final si Croatia se califica in finala Cupei Mondiale!

Prelungiri 2
120'

Patru minute peste cele 120.

118'

Badelj in locul lui Modric la croati.

116'

Pickford retine cu dificultate sutul lui Brozovic si Vida e aproape de o reluare decisiva. Trippier nu mai poate continua si Anglia joaca in zece!

115'

Corluka intra in locul lui Mandzukic.

109'

Southgate il arunca in lupta pe Vardy in locul lui Walker. Totul pe cartea atacului.

109'

Gol Mandzukic!

Apararea engleza gafeaza din nou si de aceasta data Mandzukic nu mai rateaza si-l invinge pe Pickford.

108'

Minge pasata din corner si Brozovic reia peste poarta.

106'

Incepe a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
23:15

Cakir pune capat primei reprize de prelungiri.

Prelungiri 1

105'

Pickford intervine decisiv si respinge din fata lui Mandzukic dupa o centrare perfecta din partea lui Pivaric.

105'

Kramaric apare la marginea careului si suteaza in blocaj.

101'

Kramaric intra in locul lui Rebic.

99'

Sansa de gol a englezilor la lovitura de cap trimisa de Stones. Mingea se ducea in poarta si Vrsaljko respinge in extremis de pe linia portii.

98'

Corner

Anglia joaca mai bine in prelungiri si Dier obtine cornerul dupa un sut in forta deviat.

95'

Rebic il opreste pe Walker prin fault si Anglia are o lovitura libera in jumatatea adversa.

94'

Strinic nu mai poate continua si ii lasa locul lui Pivaric.

91'

Croatia este doar a doua echipa in istoria Cupei Mondiale care ajunge in prelungiri in trei meciuri consecutive. Prima a fost Anglia in 1990!

91'

Incepe prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
22:50

Se incheie cele 90 de minute. Meciul intra in prelungiri.

90'

Centrarea lui Trippier il cauta pe Kane si golgeterul Cupei Mondiale reia cu capul imprecis.

90'

Rashford obtine lovitura libera in marginea careului croat. Suntem in cele trei minute suplimentare.

84'

Pickford iese gresit din poarta si Perisic rateaza lobul. Nici el nu se astepta la o asemenea oportunitate.

83'

Mandzukic ajunge pentru prima data cu fata la poarta si sutul acestuia e blocat de Pickford.

80'

O noua gafa in apararea engleza si croatii sunt aproape de un cadou nesperat. O minge inapoi pentru Pickford care respinge cu dificultate.

77'

Kane il gaseste demarcat pe Lingard in careul croat, dar acesta trimite paralel cu linia portii. Nu avea nicio solutie acolo.

75'

Stones intervine decisiv si respinge din picioarele lui Perisic.

74'

Rashford intra in locul lui Sterling.

73'

Corner pentru croati, mingea e respinsa de englezi si Brozovic suteaza peste poarta.

72'

Englezii balbaie o minge in aparare, balonul ajunge la Perisic si acesta trimite in bara!

70'

Anglia incearca sa replice rapid, dar Alli trimite prea tare pentru Sterling si Subasic intervine decisiv.

69'

Gol Perisic!

Croatia egaleaza prin Perisic, jucator care ii depaseste in careu pe Walker si Trippier reluand cu exteriorul in dreapta lui Pickford.

65'

Asalt al croatilor cu sutul lui Perisic in blocajul englez.

60'

Raktic suteaza mult peste poarta din afara careului.

59'

Rebic arunca mingea in careul englez si Walker rateaza complet degajarea. Corner pentru croati.

58'

Strinic patrunde in careu si englezii indeparteaza in ultimul moment balonul.

54'

Cartonas galben Walker!

Pentru un gest nesportiv.

54'

Cartonas galben Mandzukic!

Inca un avertisment la croati.

48'

Rebic vede primul avertisment al meciului.

46'

S-a reluat meciul de la Moscova.

21:46

Cunyet Cakir pune capat primei reprize.

45'

Pickford pus in dificultate de o pasa inapoi oferita de un coechipieri. Croatii aduc balonul in careul englez si Rakitic nu reuseste sa reia spre poarta.

23'

Perisic trimite din nou pe langa poarta Angliei.

21'

Eroare imensa in defensiva croata de care nu profita englezii. Sterling paseaza lui Kane aflat in offside.

20'

Rebic cauta culoarul de sut si trimite in cele din urma in blocajul lui Stones.

19'

Primul sut spre poarta expediat de Croatia prin Perisic. Mingea se duce alaturi de buturile aparate de Pickford.

14'

Minge in dreapta la Trippier si centrarea acestuia e blocata de Perisic. Inca un corner pentru englezi.

12'

Corner pentru Anglia executat de Young, dar se fluiera fault in atac la Maguire.

7'

Minge in adancime pentru patrunderea lui Sterling. Iese Subasic si retine din fata extremei engleze.

6'

Gol Trippier!

Anglia deschide scorul prin Trippier cu un sut superb din lovitura libera.

4'

Alli obtine lovitura libera pentru Anglia in marginea careului advers.

3'

Croatia face un presing agresiv in debutul meciului si constructia Angliei are de suferit.