2
0
Mexic

Asa am trait Brazilia - Mexic pentru un loc in sferturi

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 17:00 meciul Brazilia - Mexic din optimile Cupei Mondiale.

18:52

Final de meci.

89'

Gol Firmino!

Brazilia isi dubleaza avantajul prin Firmino. Acesta a impins in poarta o minge strecurata de Neymar pe langa Ochoa.

80'

Fernandinho intra in locul lui Paulinho.

77'

Cartonas galben incasat de Salcedo.

72'

In cele din urma jocul este reluat fara sa se fi luat vreo masura.

71'

Neymar se tavaleste la marginea careului dupa ce a fost calcat pe tibie de Layun. Un gest golanesc si va fi abitraj video.

68'

Ce sansa rateaza Neymar! Un stang trimis din marginea careului pe jos. Mingea se duce alaturi, dar este corner pentru Brazilia.

63'

Inca o minge scoasa in extremis de Ochoa, de aceasta data la sutul in forta trimis de Willian.

61'

Replica a mexicanilor prin Lozano. Respinge portarul Allison in corner.

59'

Casemiro intra tare asupra lui Lozano si primeste un galben care il face suspendat pentru meciul urmator.

59'

Ochoa respinge in extremis sutul lui Paulinho. Brazilia aproape de golul doi.

51'

Gol Neymar!

Willian accelereaza in careul mexican si centreaza la intalnire in fata portii pentru aparitia lui Neymar. Acesta finalizeaza cu un sut din cadere.

43'

Filipe Luis are o intrare intarziata asupra lui Vela.

40'

Acelasi Neymar suteaza spre poarta si mingea trece alaturi.

38'

Neymar obtine lovitura libera si ramane intins pe gazon tinandu-se de genunchi. Alverez vede primul galben al meciului.

33'

Ochoa blocheaza inca o data decisiv, de aceasta data sutul lui Jesus.

32'

Alvarez blocheaza centrarea lui Willian si Brazilia mai iroseste o faza de atac.

25'

Prima sansa pentru Brazilia la patrunderea lui Neymar in careu. Iese Ochoa si respinge sutul decarului brazilian.

22'

Vela scoate pentru Guardado in marginea careului. Acesta il evita pe Miranda aruncat la sacrificiu, apoi apare Paulinho si inchide culoarul spre poarta lui Allison. In continuare Mexic domina jocul.

17'

Willian patrunde pe dreapta si obtine lovitura de la colt in duel cu Salcedo.

16'

Cornerul ramane fara rezultat si mexicanii ies vijelios pe contraatac.

15'

Lozano trimite la intalnire in fata portii, dar e prea tare pentru a mai fi ajunsa de Hernandez.

13'

Centrare a lui Vela in careul brazilian si Herrera rateaza preluarea. Mexic a inceput mai bine partida.

11'

Acelasi Hernandez primeste un lung de linie si patrunde in careul brazilian. Chicharito se incurca in propriul dribling si este blocat de Miranda.

9'

Fanion ridicat de la margine pentru o minge a lui Vela pentru Hernandez.

5'

Ochoa respinge sutul lui Neymar. Brazilia ramane in presiune.

2'

Sansa de gol pentru mexicani la un sut din interiorul careului. Respinge Allison in corner.